Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження здоров’я та способу життя сімей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та розробка моделі профілактичних заходів

Дослідження здоров’я та способу життя сімей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та розробка моделі профілактичних заходів

Назва:
Дослідження здоров’я та способу життя сімей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та розробка моделі профілактичних заходів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця
Козікова Ольга Анатоліївна
УДК 36:616-08-036.83:621.039.353.5
Дослідження здоров’я та способу життя сімей,
які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС,
та розробка моделі профілактичних заходів
 
14.02.03.- соціальна медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Бесполудіна Галина Василівна,
Луганський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри соціальної медицини, організації
та економіки охорони здоров’я
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Пономаренко Віктор Михайлович,
Український інститут громадського здоров’я МОЗ України, директор
доктор медичних наук, професор Сайдакова Наталія Олександрівна,
Інститут урології та нефрології АМН України, головний науковий співробітник
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика,
кафедра управління охороною здоров’я, МОЗ України
м. Київ
Захист відбудеться “ 3 ” жовтня 2002 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.01 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ-57, проспект Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус Національного медичного університету, аудиторія № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ – 57, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий “ 2 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яворовський О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За медико-демографічними, соціально-економічними та екологічними наслідками аварія на Чорнобильській АЕС увійде в історію як одна з найбільших природно-техногенних катастроф ХХ століття, ліквідація наслідків якої, незважаючи на закриття атомної електростанції, ще довготривалий час буде залишатися одним з важливих векторів загально-державної політики щодо медичного забезпечення та соціального захисту населення, постраждалого від аварії (В.Г.Бебешко, 2001; А.М.Сердюк, 1998; А.М.Нагорна, 1998).
Особливо тяжкими виявилися медико-соціальні наслідки в сім’ях ліквідаторів та пере-селенців, відселених із забруднених територій (Є.Г.Гончарук та співавт., 1996; В.Г.Ковешніков та співавт., 2001).
Означена трагедія порушила звичайний ритм сімейного життя, негативно позначилася на суспільно важливих функціях та стані здоров’я родини (Л.А.Чепелевська, 2000; А.М.Нагорна, 2000, В.М.Пономаренко, 2000). Під загрозою опинилися санологічна, сімейно-шлюбна, соціальна та ряд інших функцій сім’ї (В.Ф.Москаленко, 2000; О.М.Лук’янова, 1999).
Разом з тим існують лише поодинокі роботи, присвячені дослідженню здоров’я та способу життя постраждалих сімей, а також практично відсутні реабілітаційно-профілактичні програми для них, побудовані з урахуванням інформативної значущості факторів ризику.
Особливого значення такі програми набувають в умовах запровадження сімейної медицини, коли лікарю доводиться самостійно вирішувати питання організації та проведення профілактичних та реабілітаційних заходів. Відсутність означених програм суттєво ускладнює роботу в цьому напрямку і не дозволяє ефективно та цілеспрямовано досягати покращення показників здоров’я у таких родинах, запобігати тяжким наслідкам аварії. Саме це визначає актуальність проведеного дослідження, його мету та завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я Луганського державного медичного університету та є фрагментом планової комплексної роботи “Розробка міжсекторальної програми оптимізації здоров’я населення великого регіону Донбасу” (№ держреєстрації 0197U14061).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження здоров’я та способу життя сімей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та розробка моделі профілактичних заходів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок