Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФОРМ ТА МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

РОЗВИТОК ФОРМ ТА МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
РОЗВИТОК ФОРМ ТА МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ
Ясін Джасім Мухамад
УДК 658.589: 339.13.012.42
РОЗВИТОК ФОРМ ТА МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ
ПРОЦЕСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ
ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(машинобудівної галузі)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
Офіційні опоненти:
| доктор економічних наук, професор
Захарченко Віталій Іванович,
Одеський національний університет
ім. І. Мечникова, професор кафедри економіки та управління
доктор економічних наук, професор
Грузнов Іван Іванович,
Одеський національний
політехнічний університет,
професор кафедри економіки підприємств
доктор економічних наук, професор
Петрович Йосип Михайлович,
Національний університет
“Львівська політехніка”,
професор кафедри менеджменту організацій
Захист дисертації відбудеться “21” березня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко – екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко – екологічних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий “19” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальова Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одна з реальностей нашої переломної епохи полягає в переході до принципово вищого – інноваційного типу цивілізованого розвитку. Це значить, що потік нововведень стає все більш цілеспрямованим і відтворюваним на систематичній основі, а самі інновації починають розглядатися як головний засіб рішення всіх крупних проблем, які постають перед суспільством.
Дослідженню інноваційної сфери присвятили свої роботи такі українські вчені: Амоша О.І., Буркинський Б.В., Геєць В.М., Гріньова В.М., Грузнов І.І., Ілляшенко С.М., Лапко О.О., Петрович Й.М., Степанов В.М., Федулова Л.І., Харічков С.К. та ін.
Особливість таких двох країн, як Україна і Сирія полягає в тому, що цей глобальний виклик часу збігся з іншим, специфічним для нас імперативом – переходом економіки до соціально-орієнтованого типу розвитку. А це породжує безліч додаткових складних питань, задовільних відповідей на які дотепер немає. Головна колізія зводиться до того, що радикальні економічні реформи, які проводилися, поки що приводили виключно до негативних для науково-технічного розвитку наслідків, що блокує можливості корінної структурної перебудови національної економіки в прогресивних, з інноваційної точки зору, напрямах.
Загальна стагнація виробництва і інвестиційна криза в Україні в найбільшій мірі вразили інноваційне середовище. В наявності максимальне зниження інноваційної активності в галузях, які багато в чому визначають напрями структурної політики. Продукція українських підприємств обновляється в середньому не менше, ніж за п'ять років. Інновація зводиться найчастіше до удосконалення прототипу. Нова продукція, вперше освоєна в Україні, складає лише 4,1 % серед всіх “інновацій”. З вищенаведеного виходить: технічний рівень продукції переважно не відповідає сучасним вимогам.
Необхідна принципово нова, активна і цілеспрямована державна інвестиційно-інноваційна політика, здатна сформувати сучасний інноваційний ринок, вирішувати задачі оновлення матеріально-технічної бази виробництва, забезпечувати прогресивні структурні перетворення в економіці, зберігати і примножувати науково-технічний потенціал як України так і Сирії. Жодною мірою не зменшуючи значення ринкових методів регулювання, можна стверджувати: без ретельного науково обгрунтованого різкого посилення регулюючої ролі держави в області інновацій (а вона дуже значна в країнах з розвинутою ринковою економікою) Україна не зможе гідно відповісти на глобальний виклик часу, а також є ймовірність втрати свого зібраного науково-технічного і інноваційного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФОРМ ТА МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок