Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності протипожежного захисту

Підвищення ефективності протипожежного захисту

Назва:
Підвищення ефективності протипожежного захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
український науково-дослідний інститут пожежної безпеки
соколенко костянтин іванович
удк 614.842.615
Підвищення ефективності протипожежного захисту
об’єктів із застосуванням вогнезахищеної деревини
21.06.02 - пожежна безпека
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МНС України (м. Київ).
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Цапко Юрій Володимирович, Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МНС України, начальник відділу вогнегасних речовин.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, старший науковий співробітник Кашуба Олег Іванович, старший науковий співробітник науково-дослідного центру протипожежного захисту Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки МНС України;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Куріпко Олег Васильович, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії вибухо-пожежобезпеки та живучості корабля Севастопольського Військово-Морського Інституту ім. П.С. Нахімова.
Провідна установа: Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури (м. Харків).
Захист відбудеться “9“ лютого 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК 26.720.01 в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул.Рибальська,18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул.Рибальська,18.
Автореферат розісланий “ 4 “ січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., с.н.с. Сопенко С.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Спектр використання матеріалів та конструкцій з деревини у будівництві дуже широкий. З огляду на той факт, що саме деревина є основним провідником поширення полум’я, практика висуває все більш високі вимоги до ефективності вогнезахисних засобів, а також до якості вогнезахищеної деревини. Не менш ніж 80 % від загальної кількості пожеж виникають у житловому секторі, громадських і виробничих будинках, де деревина є значним пожежним навантаженням.
Ці проблеми обумовили прийняття нормативного документа ДБН В.1.1-7, який вимагає матеріали та конструкції з деревини різноманітного призначення обробляти засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності згідно з ГОСТ 16363.
Сольові антипірени, що входять до складу вогнезахисних засобів (МС, ББ, БС та інш.) якими оброблюють дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати), під час експлуатації під дією вологого повітря висолюються з деревини, а з дерев’яних поверхонь, які знаходяться зовні споруд, вимиваються і через деякий час просочена деревина стає горючою. До того ж вони містять у своєму складі високотоксичні речовини. Нові просочувальні засоби, зокрема суміш з сольового антипірену та полімерного антисептика (ДСА-1), не можуть використовуватися для оброблення зовнішніх дерев’яних поверхонь через їх здатніть до вимивання, що призводить до обмеження терміну їх експлуатації. Крім того, недостатньо вивчено особливості процесу висолювання антипіренів, а кількість літературних джерел з цього питання обмежена.
Цим зумовлено актуальність наукових досліджень, спрямованих на вирішення комплексу вищезазначених питань щодо підвищення ефективності протипожежного захисту об’єктів різного призначення шляхом переведення застосованої в них деревини до групи важкогорючих матеріалів, підвищення терміну експлуатації вогнезахисних складів в умовах негативного атмосферного впливу, а також зниження рівня токсичності продуктів горіння обробленої ними деревини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підвищення ефективності протипожежного захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок