Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БРАНІЦЬКА Тетяна Ромуальдівна
УДК 373.31.036
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС
13.00.02 – теорія та методика навчання музики
і музичного виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
теорії музики та музичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Щолокова Ольга Пилипівна
Національний педагогічний унiверситет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри
фортепіанного виконавства і художньої культури;
кандидат педагогічних наук, доцент
Моісєєва Маргарита Аркадіївна
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри музики
з методикою викладання.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра історії, теорії музики та методики музичного виховання, Міністерство освіти і науки України, м.Рівне
Захист відбудеться 27.10.2005 року о 15-30_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м.Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м.Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано 22.09.2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Соціально-економічні перетворення, що відбуваються в Україні, світові тенденції гуманізації, інтеграції та глобалізації суспільства визначили нові пріоритети розвитку освітньої галузі. Одним із головних напрямів модернізації освіти в Україні є створення якісно нової школи – школи життєтворчості і самореалізації особистості, в якій утверджується бажання і вміння навчатися впродовж життя. Вихідні концептуальні положення щодо створення школи полікультурного виховання з розвивальною культуротворчою домінантою, спрямованою на формування творчої особистості, забезпечення умов для розкриття її інтересів і потреб, закладено у законах України “Про освіту” (1991), “Про загальну середню освіту” (1999), Національній доктрині розвитку освіти (2002), Державній програмі “Вчитель” (2002). Вирішенню поставлених завдань значною мірою сприяє музичне мистецтво, адже саме воно спроможне впливати на глибинні процеси внутрішнього світу людини, сприяти духовному вдосконаленню, формуванню понять про цінності та критерії оцінки явищ життя.
Цілеспрямований музично-естетичний розвиток здійснюється у різних формах шкільної музичної освіти, серед яких важлива роль належить ансамблевій грі на народних інструментах. Виконавство на народних інструментах спрямоване на збереження національного музичного фольклору, засвоєння і відтворення музичного досвіду людства й тим самим – на розвиток національної самосвідомості учнів. Завдяки тембровому багатству та виражальним можливостям народних інструментів, спроможності легко об’єднувати виконавців у ансамблі, цей вид музичної діяльності мобілізує їхні творчі здібності і розвиває музичні смаки. У цьому контексті особливої актуальності набуває формування у молодших школярів інтересу до народно-інструментального виконавства, що стимулює потребу дитини в самореалізації.
Важливою передумовою формування інтересу до музичного виконавства молодших школярів є позаурочна виховна діяльність. Проте сучасна система організації та методичного забезпечення формування інтересу молодших школярів до народно-інструментального виконавства у позаурочний час має певні суперечності: між формальним визнанням значення інтересу до виконавства на народних інструментах як важливої складової розвитку творчої особистості молодшого школяра і фактичною недооцінкою його у педагогічному процесі загальноосвітньої школи; між усвідомленням сутності народно-інструментального виконавства як явища національної музичної культури і традиційними підходами до його впровадження у позаурочній діяльності молодшого школяра; між потребами гуманістичного спрямування позаурочної виховної роботи засобами народно-інструментальної музики та виконавсько-технічними можливостями учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок