Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСИНХРОННИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ НАПРУГОЮ ФАЗНОГО РОТОРА

АСИНХРОННИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ НАПРУГОЮ ФАЗНОГО РОТОРА

Назва:
АСИНХРОННИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ НАПРУГОЮ ФАЗНОГО РОТОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Йовбак Василь Дмитрович
УДК 62-83:621.313.333
 
АСИНХРОННИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД
З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ НАПРУГОЮ ФАЗНОГО РОТОРА
05.09.03 Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Плахтина Омелян Григорович, професор кафедри „Електропривод та автоматизація промислових установок” Національного університету „Львівська політехніка".
 
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Садовой Олександр Валентинович, проректор з наукової роботи Дніпродзержинського державного технічного університету.
кандидат технічних наук, доцент Василів Карло Михайлович, доцент кафедри ОТ і МТП Національного лісотехнічного університету України.
Провідна установа: | Кафедра електроприводу та автоматизації промислових установок Запорізького національного технічного університету, Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя.
Захист відбудеться "27" січня 2006 р. о 13 годині 00 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.052.02 в Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м.Львів-13, вул. С. Бандери, 12, ауд.114).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м.Львів-13, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий "23" грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коруд В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На даний час більше 60% всієї електроенергії, що виробляється у світі споживається електродвигунами. При чому біля половини цієї електроенергії споживається асинхронними двигунами (АД), поширення яких обумовлюється простотою конструкції, дешевизною та високою надійністю. Зазначені співвідношення справедливі й для України.
Традиційно АД використовувалися в нерегульованих електроприводах (близько 80%). Це пояснюється складністю регулювання та формування бажаних характеристик АД, порівняно, наприклад, з двигуном постійного струму. Однак, більшість технологічних процесів вимагає регулювання. Це регулювання при нерегульованому електроприводі (ЕП) здійснюється шляхом керованої зміни в самому технологічному процесі. Доведено, що використання регульованого електроприводу в потужних механізмах, зокрема вентиляторах, компресорах та насосах дозволяє досягти економії електроенергії (50...68) % у порівнянні з використанням нерегульованого ЕП.
Зазначимо, що для потужних електроприводів таких механізмів широко застосовують АД з фазним ротором. У зв'язку з такою кількістю експлуатованих АД, які вимагають регулювання швидкості, досить актуальним є питання встановлення закономірностей перетворення енергії в асинхронних машинах з фазним ротором та розробці на їх основі нових систем векторного керування .
Враховуючи значні успіхи в галузі силової електроніки та цифрової техніки, в останні роки з’явилася можливість для реалізації складних алгоритмів векторного керування АД, що стимулює розробку таких алгоритмів.
Таким чином, враховуючи широку галузь застосування АД, в тому числі з фазним ротором, та значну економічну ефективність регулювання таких АД, актуальною є задача розробки нових структур цифрових систем векторного керування, які забезпечували би бажані регулювальні характеристики і, водночас, були би максимально прості в реалізації. Одним з таких рішень, є використання АД з фазним ротором в якості машини подвійного живлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася згідно з пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки на період до 2006 року, що визначені в Законі України від 11 липня 2001 року № 2623-111 “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”. Дана робота, яка спрямована на встановлення закономірностей перетворення енергії в асинхронних машинах з фазним ротором та розробці на їх основі нової структури цифрової системи векторного керування, відповідає профілю кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Національного університету “Львівська політехніка”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АСИНХРОННИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД З ВЕКТОРНИМ КЕРУВАННЯМ НАПРУГОЮ ФАЗНОГО РОТОРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок