Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕМУЛЬСІЯХ

ОСОБЛИВОСТІ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕМУЛЬСІЯХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕМУЛЬСІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
Клімов Роман Олександрович
УДК 664.2.032.1
ОСОБЛИВОСТІ ТЕПЛОМАСООБМІНУ
В ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕМУЛЬСІЯХ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової теплоенергетики Дніпродзержинського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Павленко Анатолій Михайлович
Дніпродзержинський державний технічний
університет МОН України,
професор кафедри “Промислової теплоенергетики”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Іваницький Георгій Костянтинович
Інститут технічної теплофізики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу “
Тепломасообміну в дисперсних системах”.
кандидат технічних наук, доцент
Радченко Юрій Миколайович
Національна металургійна академія України МОН України,
доцент кафедри “Теплотехніки та екології
металургійних печей”.
Захист відбудеться 18.12. 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 при Інституті технічної теплофізики Національної академії наук за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий 16.11. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.І. Чайка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В промисловості в значних об’ємах використовуються різноманітні емульсійні середовища: паливні; технологічні, наприклад, мастильно-охолоджуючі рідини (МОР); емульсії як сировина або об’єкт виробництва. Зрозуміло, що від властивостей цих середовищ залежить якість продукції, енергоємність її отримання, екологічна обстановка в відповідних регіонах, оскільки відпрацьовані емульсії формують стоки підприємств. Наприклад, найкрупнішим споживачем МОР є машинобудівні і металургійні підприємства, які тільки в Дніпропетровській області використовують щорічно 2.2 млн. м3, а в Донецькій області ?6 млн. м3 стійких МОР. Середня вартість цих рідин складає 24?30 грн. за 1 м3. Для зниження витрат економічно доцільним є їх повторне використання. Але для цього склад відпрацьованих МОР необхідно привести до нормативного (очистити від механічних домішок), а також відновити стійку до розшарування структуру, тобто створити емульсію з найменшими розмірами дисперсної фази. Створення і використання відповідних технологій і устаткування дозволить скоротити матеріальні і енергетичні витрати виробництва і поліпшити екологічну обстановку.
Відповідно до цього ставиться задача розробки технологічних та теоретичних основ процесів емульгування, зокрема – гідротермічного, заснованого на використанні динамічних ефектів, які розвиваються в багатокомпонентних незмішуваних рідинах при скипанні летучого компоненту.
В даний час представлена в літературі інформація про закономірності процесів закипання і подрібнення дисперсної фази емульсій, а також впливу поверхнево-активних речовин на ці процеси обмежена, що обумовлене відсутністю характерних методик дослідження.
Проведені в рамках дисертаційної роботи дослідження визначають тепломасообмінні і гідродинамічні процеси в емульсії при закипанні її летучого компоненту, з урахуванням формування нової фази (пари) на межі розділу двох взаємо незмішуваних компонентів рідин, можливості протікання процесів подрібнення дисперсної фази при динамічній взаємодії закипаючих часток емульсії, визначенні раціональних термодинамічних умов для процесів гомогенізації з урахуванням впливу поверхнево-активних речовин, розробці ефективних технологій і устаткування для гомогенізації технологічних емульсій, зокрема МОР.
Зв'язок роботи з науковими програмами і науковими напрямками:
Тематика роботи відповідає визначеним Законом України пріоритетним напрямкам розвитку науки і техніки, зокрема, п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕМУЛЬСІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок