Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПРЕСІЯ мРНК ВАНІЛОЇДНИХ РЕЦЕПТОРІВ В КУЛЬТУРІ НЕЙРОНІВ ГІПОКАМПА

ЕКСПРЕСІЯ мРНК ВАНІЛОЇДНИХ РЕЦЕПТОРІВ В КУЛЬТУРІ НЕЙРОНІВ ГІПОКАМПА

Назва:
ЕКСПРЕСІЯ мРНК ВАНІЛОЇДНИХ РЕЦЕПТОРІВ В КУЛЬТУРІ НЕЙРОНІВ ГІПОКАМПА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ--------------------------------------
Дребот Юлія Іванівна
УДК 612.822:611.813.13
ЕКСПРЕСІЯ мРНК ВАНІЛОЇДНИХ РЕЦЕПТОРІВ В КУЛЬТУРІ НЕЙРОНІВ ГІПОКАМПА
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі загальної фізіології нервової системи Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України (м.Київ)
Наукові керівники: |
академік НАН України, доктор біологічних наук, професор, Костюк Платон Григорович,
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
директор;
доктор медичних наук, Досенко Віктор Євгенович,
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
провідний науковий співробітник відділу загальної та молекулярної патофізіології
Офіційні опоненти: |
доктор біологічних наук, чл.-кор. НАН України,
Веселовський Микола Сергійович,
завідувач відділу фізіології нейронних мереж, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України;
кандидат біологічних наук,
Максимюк Олександр Петрович,
провідний науковий співробітник Міжнародного центру молекулярної фізіології НАН України.
Захист відбудеться “ 20 ” травня 2008 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
Автореферат розісланий “ 17 ” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О. Сорокіна-Маріна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх роківи було клоновано ряд нових термочутливих іонних каналів, які належать до родини TRP (transient reсeptor potential). Найбільшу увагу вчених привертають до себе канали TRPV –ванілоїдні рецептори. Відомими представниками цієї групи є TRPV1 – ванілоїдні рецептори 1-го типу, які можуть активуватися в умовах підвищенної температури та значного зниження рН. Показано, що ванілоїдні рецептори експресуються в закінченнях сенсорних нейронів, котрі є первинними ноцицепторами [Caterina et al., 1997]. Підтвердженням цього є відсутність больової та температурної чутливості у мутантних мишей, які позбавлені гену TRPV1 [Bhave et al., 2002]. Саме важлива роль згаданих рецепторів у забезпеченні больової сигналізації найбільшою мірою стимулює дослідження функцій TRPV1. Згодом було доведено, що вказані рецептори експресуються і в структурах головного мозку, таких, як гіпокамп, гіпоталамус, кора, мозочок, таламус, ядра середнього та заднього мозку та інших [Steenland et al., 2006]. Проте питання про фізіологічне значення цих рецепторів у головному мозку залишається відкритим.
Серед екзогенних агоністів TRPV1 найбільш відомим є капсаїцин – алкалоїд, який одержують з червоного перцю. На сьогодні чутливість до капсаїцину є відомим функціональним маркером ноціцептивних нейронів.
В деяких роботах було показано, що активація ванілоїдних рецепторів в зоні CA1 гіпокампа під впливом капсаїцину призводить до посилення депресії популяційних спайків, яка спостерігається при парній стимуляції [Al-Hayani et al., 2001; Huang et al., 2002]; одним із ймовірних механізмів такого впливу є активація пресинаптичних TRPV1 рецепторів, розташованих на в синаптичних терміналях аксонів ГАМК-ергічних нейронів [Kofalvi et al., 2006]. Відомо, що ванілоїдні рецептори, які локалізовані в структурах головного мозку, задіяні у розвиток низки моторних порушень, наприклад, екстрапірамідних розладів
[Al-Hayani et al., 2001]. Показано, що TRPV1 приймають участь у модуліції глутаматергічної передачі [Marinelli et al., 2003]; можливо також припустити, що ці рецептори також пов’язані з регуляцією ГАМК-ергічної передачі, але на сьогодні ці принципові питання залишаються відкритими.
Питання щодо експресії мРНК TRPV та, відповідно, наявності функціо-нальних TRPV1 рецепторів в нейронах гіпокампа є малодослідженим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКСПРЕСІЯ мРНК ВАНІЛОЇДНИХ РЕЦЕПТОРІВ В КУЛЬТУРІ НЕЙРОНІВ ГІПОКАМПА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок