Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АналІз та оптимІзацІЯ всеспрЯмованих та гостроспрЯмованих вІсесиметриЧних дводзеркальних антен

АналІз та оптимІзацІЯ всеспрЯмованих та гостроспрЯмованих вІсесиметриЧних дводзеркальних антен

Назва:
АналІз та оптимІзацІЯ всеспрЯмованих та гостроспрЯмованих вІсесиметриЧних дводзеркальних антен
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,37 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
«КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»
КІМ Олексій Семенович
УДК 621.396.67
АналІз та оптимІзацІЯ всеспрЯмованих та гостроспрЯмованих вІсесиметриЧних дводзеркальних антен
05.12.07 – «Антени та пристрої мікрохвильової техніки»
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
К и ї в 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичних основ радіотехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»
Науковий керівник кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Дубровка Федір Федорович,
провідний науковий співробітник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент
Гряник Михайло Васильович,
викладач Київського військового інституту управління та зв’язку, м. Київ
кандидат технічних наук
Паніц Віктор Анатолійович,
заступник головного конструктора Науково-дослідного інституту “Буран“, м. Київ
Провідна установа Науково-виробниче підприємство “Сатурн” Міністерства промислової політики України, м. Київ
Захист відбудеться « 22 » березня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.14 у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37, навчальний корпус №1, аудиторія 214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий « 18 » лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Уривський Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток супутникових інформаційних систем в останні десятиліття призвів до необхідності зменшення кутового рознесення між супутниками на геостаціонарній орбіті, що обумовило прийняття Міжнародним консультативним комітетом по радіо (МККР) більш жорстких вимог до обвідної бічних пелюсток діаграм випромінювання передавальних антен земних станцій таких систем. Новий стандарт МККР вимагає зниження на 3 дБ обвідної бічних пелюсток по відношенню до попереднього стандарту. Це, в свою чергу, вимагає розроблення нових математичних моделей та методик оптимізації найбільш поширеного типу антен земних станцій гостроспрямованих дводзеркальних антен, які б дозволяли, з одного боку, досягати необхідних характеристик випромінювання, і, з іншого боку, в максимальний мірі зберегти вже налагоджені виробництва таких антен. Відомо, що виготовлення головного дзеркала є найбільш трудомістким та технологічно складним процесом, що потребує спеціального дорогого устаткування та спеціальних технологій механічної та теплової обробки металу. Отже, практика висуває в число першочергових задач розроблення методики синтезу нових опромінюючих систем для дводзеркальних антен із заданими профілями головних дзеркал. Це найбільш раціональний метод проектування нових дводзеркальних антен, що дозволяє не тільки зберегти технологічний процес виготовлення головного дзеркала під час виробництва нової антени, але і привести у відповідність із новими вимогами антени, що знаходяться в експлуатації.
Поряд із супутниковими інформаційними системами в останні роки стрімко розвиваються наземні багатоканальні радіосистеми передачі інформації, в яких антенами базових станцій є всеспрямовані в азимутальній площині дзеркальні антени. Принцип роботи таких антен аналогічний принципу роботи звичайних дзеркальних антен за винятком того, що у всеспрямованій антені сферичний фронт хвилі опромінювача трансформується за допомогою рефлекторів не в плоский, а в циліндричний фронт. Особливо ефективними всеспрямовані дводзеркальні антени є в сантиметровому та міліметровому діапазонах довжин хвиль, де при порівняно невеликих розмірах дозволяють реалізовувати відносно високі коефіцієнти підсилення (16 дБ та вище) та формувати необхідну форму діаграми випромінювання в площині кута місця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АналІз та оптимІзацІЯ всеспрЯмованих та гостроспрЯмованих вІсесиметриЧних дводзеркальних антен

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок