Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація гібридного складу кукурудзи в умовах східної частини Степу України

Оптимізація гібридного складу кукурудзи в умовах східної частини Степу України

Назва:
Оптимізація гібридного складу кукурудзи в умовах східної частини Степу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ІМ. В.Я. ЮР’ЄВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
УДК 633.15
ХРОМЯК ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
Оптимізація гібридного складу кукурудзи в умовах східної частини Степу України
06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
в Луганському національному аграрному університеті та Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка.
Наукові керівники: доктор сільськогосподарських наук, професор
Полфьоров Борис Володимирович
доктор сільськогосподарських наук, професор
Конопля Микола Іванович, Луганський національний
педагогічний університет імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
член- кореспондент УААН
БОБРО Михайло Архипович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, завідувач кафедри рослинництва
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий
співробітник
АКСЬОНОВ Ігор Вікторович,
Інститут олійних культур УААН, завідувач лабораторії генетики і електрофорезу
Провідна установа: Інститут зернового господарства УААН
Захист відбудеться 24.01.2006 р. о 14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 при Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва УААН: 61060, м. Харків, проспект Московський, 142, тел. (057) 392-23-78.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рослинництва
ім. В. Я. Юр’єва УААН, м. Харків, проспект Московський, 142.
Автореферат розісланий 19.12.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П. Петренкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На економічний ефект використання сучасних гібридів кукурудзи в значній мірі впливає дотримання оптимальної густоти стояння рослин, застосування добрив та зрошення. При розробці сортових технологій ці аспекти потребують детального дослідження. Крім того, недостатньо для східної частини північного Степу вивчено питання впливу лімітуючих метеорологічних факторів вегетаційного періоду (кількості опадів і суми температур безморозного періоду) на потенційну можливість ефективного використання сучасних гібридів кукурудзи.
За відсутністю зонального районування гібридів кукурудзи в Україні при великій їх кількості та відсутності потрібних характеристик у Реєстрі сортів рослин, наявністю численної суб’єктивної комерційної інформації, товаровиробникам і насінникам складно об’єктивно підбирати гібриди, придатні до вирощування у конкретних кліматичних умовах. Питання зонального формування Реєстру рекомендованих гібридів на основі вивчення екологічної пластичності і стабільності гібридів поряд з господарсько-цінними показниками на етапі державного сортовипробування дослідниками не підіймалося.
Вирішення поставлених питань забезпечить надійний спосіб підбору та ефективного використання сучасних гібридів кукурудзи у конкретній кліматичній зоні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер-таційна робота проводилась відповідно до завдань обласного державного центру експертизи сортів рослин по Луганській області з метою забезпечення оптимального зонального районування сортів та гібридів сільськогосподарських культур та з тематичним планом Луганського НАУ “Вплив густоти рослин на урожайність гібридів кукурудзи та соняшнику в умовах східної частини північного Степу України“ шифр ЛНАУ 1.4.2. А , а також згідно держбюджетної теми “Енергозберігаючі технології вирощування кукурудзи та соняшнику” (№ д.р. 0199 U 003720).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було оптимізувати гібридний склад кукурудзи в умовах східної частини Степу України шляхом встановлення
впливу окремих елементів агротехніки (густоти стояння, добрив, зрошення) на ефективність вирощування гібридів різних груп стиглості, лімітуючих для східної частини Степу метеорологічних факторів вегетаційного періоду для вирощування сучасних гібридів кукурудзи, ефективного обґрунтованого методу вибору гібридів з державного Реєстру сортів рослин України для Луганщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Оптимізація гібридного складу кукурудзи в умовах східної частини Степу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок