Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБОЩЕЛЕПНОГО АПАРАТУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБОЩЕЛЕПНОГО АПАРАТУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБОЩЕЛЕПНОГО АПАРАТУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,11 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
На правах рукопису
МАСНА ЗОРЯНА ЗЕНОВІЇВНА
УДК 611.314:611.716.1/.4]-018.4-053.31:618.29
ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБОЩЕЛЕПНОГО АПАРАТУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького Міністерства охорони здоров’я України
Науковий консультант:
Доктор медичних наук, професор Бобрик Іван Іванович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця.
професор кафедри нормальної анатомії.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Давиденко Лариса Михайлівна, Медичний інститут Української асоціації народної медицини, професор кафедри нормальної анатомії (м. Київ).
Доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, Ужгородський національний університет, завідувач кафедри анатомії людини та гістології медичного факультету (м. Ужгород).
Доктор медичних наук, професор Вакуленко Іван Петрович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, завідувач кафедри променевої анатомії (м. Донецьк).
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія, кафедра анатомії людини, МОЗ України, м. Івано-Франківськ.
Захист дисертації відбудеться “ 5 ” травня 2005 року о 13. 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця (03057, м. Київ, проспект Перемоги, 34)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (03057, м. Київ, вул.. Зоологічна, 1)
Автореферат розісланий “ 31 ” березня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук,
професор О.М.Грабовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Cтоматологічна захворюваність дитячого населення України, не зважаючи на численні профілактичні заходи, залишається сьогодні дуже високою [Казакова Р.В., Кольцова Н.І., 1996, Головінов В.Г., Дурягіна Л.Г., Чубара А.П., 1999, Флюнт І.І., 2000, Куроедова В.Д., 2001, Нейко Є.М., Рудько Г.І., Смоляр Н.І., 2001, Попович З.Б., Лаврів Н.Є. 2003]. Значною мірою ріст стоматологічних захворювань, в тому числі вродженої патології щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД), залежить від впливу зовнішніх чинників, чільне місце серед яких займає стан навколишнього природного середовища. Погіршення природних умов, зумовлене господарською діяльністю людини, технічним прогресом, а також низкою екологічних катастроф, що мали місце в кінці минулого століття, веде до масових захворювань флюорозом, гіпоплазією емалі та карієсом зубів, остеопоротичними ураженнями щелеп [Нейко Є.М., Рудько Г.І., Смоляр Н.І., 2001] та до інших вроджених і набутих вад зубощелепного апарату, що сприяє розвитку важких патологічних змін функцій щелепно-лицевої ділянки, деформуванню обличчя, та провокує зміни у психіці хворих, особливо дітей. Це, а також порушення функціональної здатності верхніх дихальних шляхів та низки функцій ЩЛД негативно впливає на загальний стан здоров’я дітей і надає проблемі соціального значення.
Під впливом ряду зовнішніх чинників, а також у зв’язку з явищем акселерації [Косоуров А.К., 2004] навіть у дітей, які не мають явної стоматологічної патології, спостерігаються відхилення у термінах прорізування та зміни зубів, тривалості їх мінералізації та формування коренів у порівнянні з термінами та тривалістю даних процесів, що наводились дослідниками другої половини минулого століття і тому виникає необхідність їх перегляду та уточнення. Отже, сьогодні є актуальним проведення поглибленого вивчення процесів формування і розвитку щелеп і зубів, починаючи з ранніх термінів ембріогенезу. Фундаментальні дослідження закономірностей становлення зубощелепного апарату на різних етапах розвитку мають велике значення для успішного вирішення найактуальніших проблем стоматології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБОЩЕЛЕПНОГО АПАРАТУ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок