Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЛІТАРНА ЕОЗИНОФІЛЬНА ГРАНУЛЬОМА КІСТОК (клініка, діагностика, лікування)

СОЛІТАРНА ЕОЗИНОФІЛЬНА ГРАНУЛЬОМА КІСТОК (клініка, діагностика, лікування)

Назва:
СОЛІТАРНА ЕОЗИНОФІЛЬНА ГРАНУЛЬОМА КІСТОК (клініка, діагностика, лікування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
МАРЦИНЯК СТЕПАН МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616. 7 /. 71 - 002. 72 /55. 35
СОЛІТАРНА ЕОЗИНОФІЛЬНА ГРАНУЛЬОМА КІСТОК
(клініка, діагностика, лікування)
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії АМН України, м. Київ
Науковий керівник: Крись-Пугач Анатолій Павлович,
доктор медичних наук, професор, завідувач відділу травматології і ортопедії дитячого і підліткового віку Інституту травматології та ортопедії АМН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: Герцен Генріх Іванович,
доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри травматології та ортопедії №1 Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ.
Івченко Валерій Костянтинович,
доктор медичних наук, професор, ректор, завідувач кафедри травматології та ортопедії Луганського державного медичного університету МОЗ України, м. Луганськ.
Провідна установа: Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії
Донецького державного медичного університету
ім. М.Горького МОЗ України, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться 27 вересня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.606.01 при Інституті травматології та ортопедії АМН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту травматології та ортопедії АМН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
Автореферат розісланий 25 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Страфун С.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Еозинофільна гранульома (ЕГ) за визначенням ВООЗ - "непухлинне ураження невідомої етіології, що характеризується інтенсивною проліферацією гістіоцитів, з різною кількістю еозинофільних лейкоцитів, лімфоцитів, плазматичних клітин і багатоядерних гігантських клітин; наявні часті зони некрозу, так само як і присутність ліпідовмісних спінених клітин, особливо - у множинних і більш старих ураженнях" [Шайович, 1993].
На сьогоднішній день, серед всього різноманіття гістіоцитозів з клітин Лангерганса, поряд з хворобою Хенда-Шюллера-Крісчена та Летерер-Сіве, своєрідне місце "посідає" еозинофільна гранульома, а саме еозинофільна гранульома кісток. Це пов’язано з нез’ясованістю етіології та патогенезу гістіоцитозів взагалі і еозинофільної гранульоми зокрема, атиповістю клініко-рентгенологічної картини захворювання та необізнаністю вітчизняних фахівців з цією проблемою і, як наслідок – повний хаос в діагностиці та лікуванні даної патології.
Еозинофільна гранульома кісток була описана в 1913 році М.І.Таратиновим та виділена, як окрема нозологічна одиниця, в 1940 році Otani i Ehrlich під назвою "солітарна гранульома". В тому ж році Lichtenstein i Jaffe дали їй назву "еозинофільна гранульома", яка існує й до теперішнього часу. В 1941 році Farber показав, що еозинофільна гранульома може мати множинну форму. В 1953 році Lichtenstein на підставі морфологічних досліджень об'єднав хвороби Хенда-Шюллера-Крісчена, Летерер-Сіве та Таратинова під одну назву – гістіоцитоз Х, яка, за думкою автора, відображає сутність патологічних процесів, що характеризують дане захворювання і, в той самий час, підкреслює, що його етіологія залишається невідомою. У 1973 році Neselof et al. встановлено, що в основі даних захворювань лежить проліферація гістіоцитів, які мають структурно-функціональні властивості клітин Лангерганса, в зв'язку з чим Міжнародна група по вивченню гістіоцитарних захворювань рекомендує називати цю патологію гістіоцитозом із клітин Лангерганса (ГКЛ).
В зв'язку з локалізацією клітин Лангерганса у різноманітних органах, спостерігають еозинофільну гранульому кісток, легень, шкіри. Патологічний процес може носити як локальний, так і множинний характер. Для ортопедів в діагностиці та виборі тактики лікування значною мірою представляє труднощі солітарна форма еозинофільної гранульоми кісток, яка охоплює 80% випадків захворювання серед локальних гістіоцитозів з клітин Лангерганса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЛІТАРНА ЕОЗИНОФІЛЬНА ГРАНУЛЬОМА КІСТОК (клініка, діагностика, лікування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок