Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕНЕДЖМЕНТ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ (аспекти формування керівника-підприємця)

МЕНЕДЖМЕНТ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ (аспекти формування керівника-підприємця)

Назва:
МЕНЕДЖМЕНТ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ (аспекти формування керівника-підприємця)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
УДК 631. 157 (477.75)
КИСЕЛЬОВ Василь Олексійович
МЕНЕДЖМЕНТ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
В УМОВАХ РИНКУ
(аспекти формування керівника-підприємця)
Спеціальність 08.06.02 – підприємництво, менеджмент,
маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки УААН.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, академік УААН, професор, заслужений діяч науки і техніки України
САБЛУК Петро Трохимович
директор Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
ГУДЗИНСЬКИЙ Олексій Дмитрович
Національний аграрний університет
професор кафедри менеджменту і маркетингу
кандидат економічних наук
БУЛАВКО Олексій Гаврилович
провідний науковий працівник відділу аграрної і соціальної політики Інституту аграрної економіки УААН
Провідна установа: | Інститут економіки НАН України
Захист відбудеться 26 червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту аграрної економіки, м. Київ 127, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх.
Автореферат розісланий 25 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор МАЛІК М.Й.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В Україні протягом десятиріччя послідовно здійснюється аграрна реформа, спрямована на перехід агропромислового виробництва до ринкової економіки, на подолання відчуження працівників сільського господарства від землі, засобів виробництва і результатів праці. Її основною метою є перебудова соціально-економічних відносин на селі, створення нових організаційно-правових господарських структур на засадах приватної власності.
В нинішніх умовах освоєння ринкових відносин, розвитку підприємницької діяльності особливого значення набуває сучасний менеджмент, вивчення його теорії і практики в аграрному секторі економіки, що спричиняє необхідність широкого застосування нових форм і методів управління виробничою діяльністю в підприємницьких структурах. Ринкова економіка ставить значно вищі вимоги до кваліфікаційного рівня керівників і фахівців, ніж планова адміністративна система господарювання. Тому основним завданням менеджменту є створення умов для формування сучасних високопрофесійних управлінських кадрів, компетентних у вирішенні складних економічних, соціальних, правових і технологічних проблем ринкового виробництва. Цим зумовлюється необхідність здійснення безперервного процесу теоретичного й практичного навчання керівників нового типу.
Постійне удосконалення управлінської діяльності належить до важливіших засобів забезпечення конкурентоспроможного високоефективного виробництва товарів, які користуються попитом на ринку. Отже, менеджмент, управлінська діяльність керівників на сучасному етапі спрямовується на досягнення підприємствами високих кінцевих результатів при зниженні виробничих витрат. Тому вивченню соціально-економічної сутності управлінської праці, її змісту та удосконаленню керування працівниками присвячено немало наукових публікацій ряду вітчизняних економістів, зокрема, Антоненка Л.А., Бєсєдіна М.О., Гаврилова А.Г., Зінов’єва Ф.В., Юрчишина В.В. та ін. Значну увагу дослідженню проблем формування кадрового потенціалу, механізмів його ефективної реалізації, визначення величини людського фактора як капіталу фахівця приділяли науковці Андріанова В.В., Зінов’єва І.Ф., Черемісіна С.Г., а створенню ресурсного потенціалу та розробці методики його оцінки – Радченко В.В., Новиков Ю.Н., Шиян В.Й. та інші.
Вивчення змісту, мотивації і стимулювання праці керівників були предметом досліджень Бугуцького О.А., Завадського Й.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕНЕДЖМЕНТ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ (аспекти формування керівника-підприємця)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок