Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНІ ТА ГЕНДЕРНІ ВІДМІННОСТІ АЛЬТРУЇЗМУ-ЕГОЇЗМУ ОСОБИСТОСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНІ ТА ГЕНДЕРНІ ВІДМІННОСТІ АЛЬТРУЇЗМУ-ЕГОЇЗМУ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНІ ТА ГЕНДЕРНІ ВІДМІННОСТІ АЛЬТРУЇЗМУ-ЕГОЇЗМУ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І.І. МЕЧНИКОВА
БАГМЕТ ІННА МИХАЙЛІВНА
УДК: 159.95.316.6
ІНДИВІДУАЛЬНІ ТА ГЕНДЕРНІ ВІДМІННОСТІ АЛЬТРУЇЗМУ-ЕГОЇЗМУ ОСОБИСТОСТІ
19.00.01 - загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі диференціальної і експериментальної психології ІМЕМ Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор психологічних наук, професор Цуканов Борис Йосипович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, завідувач кафедрою диференціальної і експериментальної психології
Офіційні опоненти
Провідна установа | доктор психологічних наук, професор, Лактіонов Олександр Миколайович, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедрою прикладної психології
кандидат психологічних наук, доцент Папір Ольга Олегівна, Південноукраїнський державний університет ім.К.Д.Ушинського (м.Одеса), доцент кафедри психології
Київський національний університет ім. Т.Шевченка
Захист відбудеться 13 березня 2004 р. .00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.051.07 у Одеському національному університеті ім. І.І.Мечнікова, 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечнікова за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 24.
 
Автореферат розісланий 12 лютого р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради М.Б.Коробіцина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема альтруїзму-егоїзму у психології спеціальному аналізу не підлягала, однак різні її аспекти, фрагменти не могли лишитися поза увагою дослідників. Питання стосовно альтруїстично спрямованої особистості, альтруїзму, егоїзму, їх походження розглядають представники різних наук, таких як: психологія, філософія, біологія, генетика, теологія. Однозначних формулювань і відповідей не дає жодна із зазначених галузей.
Аналіз літературних джерел показав, що проблема альтруїзму була об’єктом роздумів багатьох філософів минулого. У філософії альтруїзм, егоїзм розглядаються як певні моральні категорії (англійська етика 18 століття – А. Шефтсбері, Ф. Хатчесон, Д. Юм, Лейбніц, Шопенгауер, Фейєрбах, Конт). У теології альтруїзм – добро для іншого – заповідь від Бога (Соловйов). Біологи розглядають альтруїзм як інстинкт, вроджений, спадково зафіксований результат природного відбору (Дарвін, Спенсер, Кропоткін, Ефроімсон).
У психології альтруїзм – це система ціннісних орієнтацій особистості, при якій центральним мотивом і критерієм моральної оцінки є інтереси іншої людини, чи соціальної спільності.
Найбільш суперечливою у науці є проблема стосовно походження альтруїзму. Питання про джерела альтруїзму у поведінці людини, виникнення самої можливості безкорисливого вчинку не втрачало своєї актуальності за весь період існування західноєвропейської етичної думки. Але якщо протягом століть з’ясування цього питання велося лише у філософсько-етичному плані, то за останні 60-70 років з’явилася досить велика кількість психологічних досліджень альтруїзму-егоїзму у західній психології. Однак, у нашій країні ця проблема мало вивчена на теоретичному, та емпіричному рівнях. Єдина філософсько-етична книга з цієї проблеми була видана у нас 30 років тому Є.Ф. Петровим „Егоїзм. Філософсько-етичний нарис”. У періодичних виданнях ця проблема майже не піднімалася.
Актуальність дослідження. Кардинальні зміни у політичному, економічному, духовному житті нашого суспільства викликають радикальні зміни у психології, ціннісних орієнтаціях і вчинках людей. Особливої гостроти сьогодні набуває вивчення змін, які проходять у свідомості сучасної молоді. Неминуча в умовах руйнування старих устоїв переоцінка поглядів, їх криза найбільш виразно проявляється у свідомості саме цієї соціальної групи. Сьогодні перед молоддю постає завдання визначення власної життєвої позиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНІ ТА ГЕНДЕРНІ ВІДМІННОСТІ АЛЬТРУЇЗМУ-ЕГОЇЗМУ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок