Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування конкурентної стратегії підприємства

Формування конкурентної стратегії підприємства

Назва:
Формування конкурентної стратегії підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІНАНСІВ, ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ, МЕНЕДЖМЕНТУ І БІЗНЕСУ
Ковальська Юлія Георгіївна
 
УДК 658.821:339.137(043)
Формування конкурентної
стратегії підприємства
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ
2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
АРЕФ’ЄВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу (м. Київ), зав. кафедрою економіки
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
Перерва Петро Григорович,
кандидат економічних наук, доцент
Ткаченко Юрій Володимирович
Провідна установа
Захист відбудеться 24.05.2004р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К26.063.01 у Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу за адресою: 03115, м. Київ, бульв. Академіка Вернадського, 16-в
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу за адресою: 03115, м. Київ, бульв. Академіка Вернадського, 16-в
Автореферат розісланий 23.04.2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук О.П. Луцій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Докорінне реформування виробничих відносин, організаційно-господарські перетворення та зміни у економіко-соціальній сфері нашого суспільства справляють постійний вплив на результати діяльності сучасних підприємств. Тому таке важливе значення має адаптація останніх до мінливого зовнішнього середовища. Процес адаптованості передбачає застосування нових науково-обґрунтованих методичних підходів до прийняття і реалізації ефективних управлінських рішень, спрямованих на проведення стратегічних змін у виробничій, маркетинговій та фінансовій діяльності підприємств, на підвищення їхньої конкурентоспроможності, забезпечення створення конкурентних переваг в умовах нестабільності ринку та посилення конкурентного тиску.
Актуальність теми дослідження. Сьогодні в Україні процеси формування ринку відбуваються дуже активно, зокрема це стосується його визначальної рушійної складової - конкурентного середовища. Останнє потребує створення адекватних ринковим вимогам правил, методик, механізмів та інструментів стратегічного планування і управління відтворювальними процесами у сфері виробництва.
Створення ефективної концептуальної моделі формування і реалізації конкурентної стратегії підприємства можливе лише за умови адаптації до практичної діяльності як самих суб’єктів мікроекономічного рівня, так і сучасної теорії стратегічного планування та управління. Сьогодні ринок визнаний як цивілізаційна цінність, відтак могутність і добробут України залежить від того, чи буде розвиватися економіка і виробництво, та чи зможуть підприємства і підприємці пристосуватися до нових умов господарювання і розвитку у ринковій економічній системі. Ці завдання є одним з основних, першочергових елементів створення, існування та розвитку підприємства в умовах конкурентного середовища, що динамічно розвивається і формується на теренах національної економіки.
У промислово розвинених країнах питанням адаптованості підприємств приділяється чимало уваги, оскільки вся система світової економіки та її еволюційний розвиток побудовані на ринкових механізмах, економічній стратегії, конкуренції.
Сучасна теорія стратегічного управління, визначення її базових теоретичних, методичних та прикладних аспектів досить повно розроблена і досліджена відомими зарубіжними вченими Аккофом Р., Ансоффом І., Боуменом К., Гавелом Г., Брю С., Карлофом Б., Куінном Дж., Портером М., Прахаладом К., Стріклендом А., Томпсоном А., Чандлером Е. Роботи наведених вище авторів мають велику значущість з погляду вирішення нагальних проблем стратегічного планування і управління в умовах національної пост-трансформаційної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування конкурентної стратегії підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок