Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Когут Світлана Ярославівна
УДК 37.013.42(477+438)(091)
СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА
У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ
(ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Цюра Світлана Богданівна,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка, доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Звєрєва Ірина Дмитрівна,
координатор програм
Християнського дитячого фонду
кандидат педагогічних наук, доцент
Рега Олексій Степанович,
Прикарпатський національний університет
ім. Василя Стефаника,
директор Педагогічного інституту
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України,
м. Чернігів
Захист відбудеться „23” червня 2005 р., об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий „21” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кирста Н. Р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціокультурні та економічні процеси в Україні зумовили необхідність наукових соціально-педагогічних досліджень. Сучасна соціальна політика держави та Національна доктрина розвитку освіти визначили низку першочергових завдань школи і педагогічної науки щодо різнобічного розвитку та соціальної адаптації особистості в сприятливих соціальних умовах. У світовій практиці ці завдання виконують фахівці соціальних психолого-педагогічних служб.
Соціальний педагог – традиційна для зарубіжжя і порівняно нова для України професія. Його діяльність визначає адресна соціальна політика державних і громадських інституцій, що має науково-теоретичне підґрунтя. В Україні професійний напрям „соціальна педагогіка” започатковано 1991 року з метою вирішення комплексу соціально-педагогічних проблем, пов’язаних з налагодженням взаємодії особистості зі суспільством. Урізноманітнено й пріоритети професійної підготовки соціальних педагогів з її подальшим розвитком як цілісної системи, розширенням спектра спеціалізацій на основі врахування надбань світової практики.
Досвід країн близького зарубіжжя з аналогічними для України соціальними системами й історико-політичними соціо-економічними процесами становить інтерес для компаративного аналізу. Особливої уваги заслуговує система підготовки фахівців для соціально-педагогічної діяльності у Польщі, що бере початок з 20-х років ХХ ст. Сьогодні вона значно розгалужена і відповідає запитам сучасного ринку праці в розвинених європейських країнах.
В Україні до початку 90-х років ХХ століття система професійної підготовки соціальних педагогів не функціонувала. Однак вже на початку ХХ ст. соціально-педагогічну діяльність відображено в наукових працях Г. Врецьони, М. Галущинського, Г. Гринько, А. Животка, А. Макаренка, С. Русової, Я. Ряппо, А. Шептицького, І. Ющишина та ін. Виражену соціально-педагогічну спрямованість (просвітницьку, консультативну, превентивну, опікунську, релігійно-виховну) мали громадські освітні, релігійні, молодіжні організації: „Просвіта”, „Українська захоронка”, „Рідна школа”, „Союз українок”, Марійські дружини, Католицька акція української молоді, Пласт та ін.
Актуальні аспекти проблеми професійної підготовки фахівців для соціально-педагогічної діяльності розглядають українські й польські вчені за такими напрямами: теоретико-методологічна основа педагогічної освіти (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок