Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделювання редактора формул секвенційних алгоритмів

моделювання редактора формул секвенційних алгоритмів

Назва:
моделювання редактора формул секвенційних алгоритмів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,98 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний університет “Львівська політехніка”
Бритковський Василь Михайлович
УДК 004.942:+519.711
моделювання редактора формул секвенційних алгоритмів
Спеціальність 01.05.02 – Математичне моделювання та
обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі автоматизації та комп’ютерних технологій Української академії друкарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Овсяк Володимир Казимирович,
професор кафедри “Автоматизації
та комп’ютерних технологій”,
Української академії друкарства, м. Львів
Офіційні опоненти доктор технічних наук, доцент
Матвійчук Ярослав Миколайович,
професор кафедри “Теоретична радіотехніка
та радіовимірювання ”, Національного
університету “Львівська політехніка”, м. Львів
доктор технічних наук, професор
Сеньківський Всеволод Миколайович,
завідувач кафедри “Прикладної математики
і комп’ютерних інформаційних систем”,
Української академії друкарства, м. Львів
Провідна організація Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “  ” березня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.05 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79646, м. Львів-13, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці університету за адресою: 79646, м. Львів-13, вул Професорська,1.
Автореферат розісланий “ 6 ” лютого 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Федасюк Д.В.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність проблеми. Сучасний розвиток галузей народного господарства залежить від рівня інформаційно-технологічного забезпечення, основою якого є алгоритми. Вони подаються як в неформалізованому так і формалізованому вигляді. Їх подання вербальне, блок–схемами, машинами Поста, Тюрінга, Колмогорова, Шенгаґе, з довільним доступом до пам’яті, алгоритмами Маркова, рекурсивними функціями, алгоритмами Криницького, як відомо, є неформальним - неаналітичним. Відомо, що засобами теорії секвенційних алгоритмів вони описуються формулами. Аналітичне подання має ту перевагу, що забезпечує точний опис алгоритмів, їх синтез і тотожні перетворення з метою мінімізації за кількістю термів та дослідження математичних моделей з метою виявлення і виправлення допущених на етапі їхнього синтезу помилок.
Теорія секвенційних алгоритмів, якою алгоритми подаються у вигляді математичних формул, має специфічні графічні позначення операцій секвентування (у вигляді такого знаку: ), елімінування ( ), паралелення (              циклічного секвентування (), циклічного елімінування ( ) і циклічного паралелення (   U  Таких знаків немає серед позначень відомих операцій. Крім того, знаки операцій в залежності від величини термів над якими вони виконуються, мають різні розміри, а виконуючи масштабування потрібно забезпечувати наявні нелінійні співвідношення між окремими елементами графічних знаків операцій, в складних формулах алгоритмів необхідно виконувати вимоги до взаємного розташування знаків операцій. Набір і редагування текстово-графічних формул секвенційних алгоритмів в середовищах відомих комп’ютерно-видавничих систем ( MS Word, PageMaker, CorelDraw, Photoshop, MS Equation, Visio) супроводжується виконанням значної кількості дій, є трудомістким, потребує додаткових затрат як комп’ютерного часу так і часу роботи верстальника, що робить їх використання малоефективним. Тому, є актуальною наукова задача математичного моделювання процесів більш ефективного набору і редагування формул секвенційних алгоритмів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Наукова робота  виконана   в   рамках  держбюджетної   науково-дослідної роботи “Комплекс моделювання комп’ютерно-мікропроцесорних систем друкарських машин” за номером державної реєстрації №0101V004039.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: моделювання редактора формул секвенційних алгоритмів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок