Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВІДКИ ВИКОРИСТАННЯ ПРІСНИХ ПІДЗЕМНИХ ВОД УКРАЇНИ  

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВІДКИ ВИКОРИСТАННЯ ПРІСНИХ ПІДЗЕМНИХ ВОД УКРАЇНИ  

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВІДКИ ВИКОРИСТАННЯ ПРІСНИХ ПІДЗЕМНИХ ВОД УКРАЇНИ  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ПІНЧУК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 330.15.003.13:556-032.25
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
РОЗВІДКИ ВИКОРИСТАННЯ ПРІСНИХ ПІДЗЕМНИХ ВОД
УКРАЇНИ
 
08.08.01 – Економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ), Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Пономаренко Павло Іванович, Національна гірнича академія України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Хвесик Михайло Артемович, завідувач відділу регіональних проблем використання та охорони водних ресурсів Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ).
кандидат економічних наук Ковтун Костянтин Михайлович доцент кафедри менеджменту Національної гірничої академії України, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа:
Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем регіональної економіки (м. Донецьк).
Захист відбудеться « 30 » червня 2000 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, кім. 1/102.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної гірничої академії за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий « 29 » травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Вода – один із найважливіших ресурсів нашої планети. Чільне місце водних ресурсів обумовлено унікальними властивостями води як складової природного середовища.
Розвиток водного господарства України потребує з огляду на високий рівень економічного освоєння її території і зміни водно-економічних умов науково обгрунтованого підходу до раціонального використання цього важливого природного ресурсу.
Україна недостатньо і нерівномірно забезпечена водними ресурсами, і проблема водозабезпечення населення вже у найближчій перспективі стоятиме дуже гостро.
Крім того, розвиток чорної та кольорової металургії, енергетики і нафтової промисловості, хімізація сільського господарства, широке застосування хімічних мийних засобів і препаратів призводять до забруднення водних ресурсів. Невиконання планів будівництва очисних споруд і водоохоронних об’єктів погіршує водно-екологічні умови.
Ці фактори стають постійними, а тому виникає нагальна потреба у більш широкому використанні прісних підземних вод (ППВ), оптимізації обсягів геологорозвідувальних робіт для відтворення експлуатаційних запасів цих вод, збільшення їх водовідбору і використання, а також удосконалення структури моніторингу ППВ.
Значні наукові досягнення з підвищення економічної ефективності розвідки та використання природних ресурсів пов’язані з іменами М.І.Агошкова, О.І.Амоші, О.С.Астахова, Ф.М.Бочевера, М.В.Володомонова, Л.П.Кобахідзе, М.В.Мельникова, О.С.Орадовського, Б.Л.Райхеля, В.Е.Тищенко, М.А.Хвесика, Ю.В.Яковця, Е.О.Яковлєва та ін. Більшість результатів досліджень та існуючих методик, проте, не враховували особливості геологорозвідувальних робіт (ГРР) на підземні води, що характеризуються широким комплексом досліджень, чим відрізняються від робіт на інші мінеральні ресурси.
Аналіз структури використання підземних вод, умов формування їх ресурсів і розподілу експлуатаційних запасів свідчить, що сучасний стан використання і охорони підземної гідросфери не в повній мірі відповідає сучасним вимогам і інтересам економіки і населення України. Питанням економічної ефективності проведення геологорозвідувальних робіт на підземні води, особливо за умов переходу до ринкової економіки, раціонального використання водних ресурсів до останнього часу не приділялося належної уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗВІДКИ ВИКОРИСТАННЯ ПРІСНИХ ПІДЗЕМНИХ ВОД УКРАЇНИ  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок