Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ ТА ПРЕПАРАТУ ТРАУМЕЛЬ С В КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ НА ГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ

ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ ТА ПРЕПАРАТУ ТРАУМЕЛЬ С В КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ НА ГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ ТА ПРЕПАРАТУ ТРАУМЕЛЬ С В КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ НА ГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,16 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Колюча Світлана Володимирівна
УДК 616.72-002.77:615.262.1:615.837 3-08
ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ ТА ПРЕПАРАТУ ТРАУМЕЛЬ С В
КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ НА ГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ
14.01.33 – медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса
2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб і терапії Одеського державного медичного університету МОЗ України
Науковий керівник: - доктор медичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
Якименко Олена Олександрівна,
Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб і терапії.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, старший науковий
співробітник
Богатирьова Тетяна Вікторівна,
Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, головний науковий співробітник клінічного відділу;
- доктор медичних наук, професор
Волошина Олена Борисівна,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри загальної практики та медичної реабілітації
Провідна установа: Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра фізіотерапії та курортології, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “21” квітня 2006 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, м. Одеса, пров. Лермонтовський, 6).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, м. Одеса, пров. Лермонтовський, 6).
Автореферат розісланий “18” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Дмитрієва Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Ревматоїдний артрит (РА) вважають центральною проблемою ревматології. По діапазону і тяжкості ураження органів руху РА немає собі рівних серед інших форм артритів (Нестеров А.И., 1965., Насонова В.А., Халтаев Н.Г., 2001). Поширеність РА в усіх країнах світу спостерігається з частотою ураження населення від 0,4 % до 1,3 % (Беневоленская Л.И., 1997), контрольний показник по Україні – 0,4 % (Коваленко В.Н. и соавт., 2002).
Медико-соціальна проблема РА полягає в неухильно-прогресуючому перебігу захворювання, яке значно погіршує якість життя, призводить хворих до ранньої інвалідизації в значному проценті випадків і потребує великих економічних затрат. В структурі ревматичних захворювань РА займає перше місце як причина стійкої втрати працездатності (Тетельбаум М.З., Жаденов И.И,. Юшина Б.С., 1991., Насонова В.А., Фаломеева О.М., 2000., Коваленко В.Н. и соавт., 2002).
Лікування РА створює складну, і не зовсім вирішину проблему. Існуючі сучасні лікувальні заходи направлені на ліквідацію запальної активності ревматоїдного процесу, насамперед за допомогою нестероїдних протизапальних препаратів, глюкокортикоїдів та базисних препаратів. Але медикаментозне лікування РА не завжди призводить до ремісії, не зупиняє прогресування захворювання і поряд з цим має ряд побічних ефектів. Тому оптимізація методів лікування РА є досить актуальною проблемою.
Невід’ємною складовою частиною комплексної терапії хворих на РА на госпітальному етапі є застосування преформованих фізичних факторів. Агенти фізичної енергії своєю дією, а також як модифікатори фармакотерапії дозволяють шляхом зміни фармакокінетики і фармакодинаміки препаратів, знизити їх дозу, певно зменшити їх побічну дію і цим самим поліпшити терапію хворих на РА (Лещинский А.Ф., Улащик В.С., 1989; Пшетаковский И.Л., Бабов К.Д., Лобенко А.А., 1997; Чухраев Н.В., 1998; Улащик В.С., 1993, 2000).
Серед преформованих фізичних чинників слід відзначити методи ультразвукової терапії – ультрафонотерапію (УФТ) та фонопунктуру (ФП) (Богатырева Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ ТА ПРЕПАРАТУ ТРАУМЕЛЬ С В КОМПЛЕКСНОМУ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ НА ГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок