Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕУСТАЛЕНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ У НЕОДНОРІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ПЛОСКОЮ ГРАНИЦЕЮ РОЗПОДІЛУ

НЕУСТАЛЕНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ У НЕОДНОРІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ПЛОСКОЮ ГРАНИЦЕЮ РОЗПОДІЛУ

Назва:
НЕУСТАЛЕНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ У НЕОДНОРІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ПЛОСКОЮ ГРАНИЦЕЮ РОЗПОДІЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,41 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Герасік Володимир Олександрович
УДК 539.3
НЕУСТАЛЕНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ У НЕОДНОРІДНИХ
СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ПЛОСКОЮ ГРАНИЦЕЮ РОЗПОДІЛУ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі динаміки хвильових процесів НДІ проблем геодинаміки Таврійського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Шевляков Юрій Андрійович,
НДІ проблем геодинаміки
Таврійського національного університету,
завідувач відділом хвильових процесів.
Офіційні опоненти – доктор фізико-математичних наук, професор
Селезов Ігор Тимофійович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
завідувач відділом гідромеханіки хвильових процесів;
доктор технічних наук, професор
Хапілова Нелі Сергійовна,
Інститут прикладної математики і механіки НАН України,
завідувач відділом аналітичних методів гірничих порід.
Провідна установа – Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка,
кафедра теоретичної механіки, м. Київ.
Захист відбудеться 28.10.2004 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, математичний факультет, ауд. 603.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного університету,
83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 27.09.2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисовський Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дослідження неусталених хвильових процесів у деформівних твердих тілах обумовлюється практичними потребами сейсмології, сейсморозвідки, гідроакустики, динаміки гідротехнічних споруд, включаючи питання підводного фундаментобудування, а також багатьох розділів геофізики. Основні результати в цій області отримано на основі застосування математичних моделей і методів механіки суцільного середовища, у першу чергу - теорії пружності і гідромеханіки.
Задачі кількісної сейсмології часто приводять до необхідності досліджувати найпростіші моделі неоднорідних середовищ, зокрема, шматково-однорідні середовища з плоскою границею розподілу. Особливий інтерес у цьому випадку становлять пружні зсуви вільної від напруги границі середовищ. У зв’язку з цим з’явилася необхідність розвивати теоретичну базу фундаментальних законів поширення пружних і акустичних хвиль при дії нестаціонарних джерел різних типів. У випадку півпростору, поля зсувів вільної від напруг границі є основною ознакою сейсмічної активності глибинного джерела, яке необхідно ідентифікувати як у просторі, так і в часі. Характеристики джерела (координати розташування, потужність, час включення) практично знаходяться на основі аналізу даних про зсуві в деяких стаціонарних точках спостереження (сейсмостанціях), розташованих на поверхні. Для відновлення цих характеристик за даними спостережень, необхідно мати рішення прямих задач для полів пружних зсувів на поверхні розподілу середовищ.
Незважаючи на те, що багато явищ у природі - землетруси, цунамі, удари, або обумовлені діяльністю людини, наприклад, підземні вибухи, моделюються саме за допомогою імпульсних крапкових навантажень, вивченню нестаціонарних хвильових процесів приділялося менше уваги, у порівнянні з задачами зі стаціонарним навантаженням. При цьому, саме рішення задач з нестаціонарними джерелами подають необхідну інформацію для зворотних задач, де треба визначити характеристики джерела, наприклад, у вигляді часів приходів окремих хвиль.
Метою дослідження в дисертаційній роботі є вивчення закономірностей поширення хвиль при неусталених режимах у пружному півпросторі від нестаціонарних джерел різних типів, а також у пружному півпросторі, що знаходиться в контакті з акустичним середовищем, при цьому особлива увага приділяється випадку руху “верхнього” акустичного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕУСТАЛЕНІ ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ У НЕОДНОРІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ІЗ ПЛОСКОЮ ГРАНИЦЕЮ РОЗПОДІЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок