Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАНЬ ПОЛЯРИЗАЦІЙНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ

АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАНЬ ПОЛЯРИЗАЦІЙНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАНЬ ПОЛЯРИЗАЦІЙНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,24 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний авіаційний університет
Фецун Андрій Володимирович
На правах рукопису
УДК 681.5.08
АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАНЬ ПОЛЯРИЗАЦІЙНИХ ПАРАМЕТРІВ
ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ
Спеціальність: 05.12.17 “Радіотехнічні та телевізійні системи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ-2006
 
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ІЛЬНИЦЬКИЙ Людвіг Якович, Національний авіаційний університет, професор.
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
НОВІКОВ Володимир Стефанович, Національний авіаційний університет, професор;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник ФЕДОРОВ Павло Миколайович, Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗС України,
Міністерство оборони України, начальник науково-дослідного відділу.
Провідна установа - | ВАТ “Науково-виробниче підприємство “Сатурн”, м. Київ.
Захист відбудеться 15.06. 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.08 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ-58, пр. Космонавта Комарова, 1, НАУ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НАУ за адресою: 03058, м. Київ-58, пр. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 14.05. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Шутко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поляризаційна характеристика антени входить до групи параметрів, що характеризують антену за полем випромінювання і повністю визначається положенням вектора напруженості електричного поля у хвильовій площині. Оскільки будь-яка радіолінія ефективно працює при поляризаційно узгоджених антенах, то до поляризаційних властивостей антен, до їх дослідження та формування увагу почали звертати з перших етапів розвитку радіотехніки.
В нинішніх умовах особливості поляризації електромагнітної хвилі широко використовують в супутникових телекомунікаційних системах, в радіорелейних лініях зв’язку, системах розпізнавання об’єктів, радіосистемах спеціального призначення. Досить навести приклади електродинамічних процесів, що ґрунтуються на поляризаційних характеристиках сигналів, таких як: поляризаційне ущільнення каналів, підвищення ефективності мобільних супутникових телекомунікаційних та наземних мікрохвильових інформаційних систем (поляризаційна адаптація); розширення можливостей метеорологічних радіолокаційних станцій (виявлення переохолоджених водяних крапель для забезпечення безпеки польотів літаків, ідентифікація типів метеорів, оцінка інтенсивності дощу, тощо); вирішення проблем електромагнітної сумісності (ЕМС); підвищення ефективності мікрохвильової інформаційної діагностики та терапії і таке інше, щоб показати значимість поляризаційних явищ для сучасних радіоелектронних систем (РЕС).
При розв’язанні багатьох задач радіотехніки часто використовують поляризаційні властивості антен. Так, наприклад, застосовуючи поляризаційно розв'язані антени можна забезпечити ЕМС радіотехнічних засобів, розташованих на обмеженій території. За допомогою зміни поляризаційних характеристик радіолокаційних антен збільшують рівень сигналів на фоні інтенсивних завад. У загальному випадку, при проектуванні, чи розрахунку радіоліній і радіотрас будь-якого призначення обов'язково потрібно враховувати поляризаційні характеристики антен.
Виходячи із практики експлуатації побудови РЕС і теоретичних аспектів були створені міжнародні і національні вимоги на норми до поляризаційних характеристик антен і до рівня кросполяризації.
Це формує проблематику з розробки автоматичних вимірювачів, які зможуть визначати певні параметри поляризації для різних напрямків застосування. Аналіз методів вимірювання параметрів поляризації засвідчив, що навіть на засадах метода автоматизованих вимірювань поляризаційних характеристик антен не створено пристроїв, за допомогою яких можуть проводитись ці вимірювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАНЬ ПОЛЯРИЗАЦІЙНИХ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок