Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ОЦІНКИ ВПЛИВУ КОЛИВАНЬ РІДКОГО ПАЛИВА НА ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АВІАЦІЙНО–КОСМІЧНОЇ СИСТЕМИ З УРАХУВАННЯМ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕМПФЕРІВ КОЛИВАНЬ

МЕТОДИКА ОЦІНКИ ВПЛИВУ КОЛИВАНЬ РІДКОГО ПАЛИВА НА ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АВІАЦІЙНО–КОСМІЧНОЇ СИСТЕМИ З УРАХУВАННЯМ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕМПФЕРІВ КОЛИВАНЬ

Назва:
МЕТОДИКА ОЦІНКИ ВПЛИВУ КОЛИВАНЬ РІДКОГО ПАЛИВА НА ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АВІАЦІЙНО–КОСМІЧНОЇ СИСТЕМИ З УРАХУВАННЯМ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕМПФЕРІВ КОЛИВАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,92 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової тех
ніки ЗС України


НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сокульський Олег Євгенович
УДК 629.78:629.7.02
МЕТОДИКА ОЦІНКИ ВПЛИВУ КОЛИВАНЬ РІДКОГО ПАЛИВА НА ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АВІАЦІЙНО–КОСМІЧНОЇ СИСТЕМИ З УРАХУВАННЯМ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕМПФЕРІВ КОЛИВАНЬ
05.07.09 – Динаміка, балістика і керування рухом літальних апаратів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аеродинаміки Національного авіаційного університету.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Машков Олег Альбертович
ВАК України, заступник начальника відділу
Офіційні опоненти:
1. Доктор технічних наук, старший науковий співробітник Лімарченко Олег Степанович, завідувач відділом інформаційних технологій Міжнародного математичного центру НАН України.
2. Доктор технічних наук, доцент Миронович Валерій Михайлович, головний науковий співробітник Національного науково-дослідного центру оборонних технологій і військової безпеки України.
Провідна організація – Інститут космічних досліджень НАН і НКА України, м. Київ.
Захист відбудеться 07.07.2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.05 у Національному авіаційному університеті (03058, Київ–58, проспект Космонавта Комарова, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету (03058, Київ–58, проспект Космонавта Комарова, 1).
Автореферат розіслано 03.06. 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.062.05, к.т.н. В.В. Кабанячий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Постійне ускладнення умов експлуатації ракетно–космічних об'єктів і підвищення вимог до якості виконання ними своїх функцій висувають завдання створення ефективних засобів відпрацювання перспективних варіантів виробів і режимів їх експлуатації на стадії проектно–конструкторських робіт.
Прийнята в Україні Загальнодержавна (Національна) космічна програма на 2003–2007 роки передбачає пріоритетний розвиток багаторазових авіаційно–космічних систем (АКС). Це обумовлено перевагою виведення корисного вантажу на орбіту за допомогою АКС порівняно з традиційною схемою. Багаторазові АКС мають меншу вартість кілограма корисного вантажу, що виводиться на орбіту, для їх старту не потрібні космодром і відчужені землі для падіння відпрацьованих ступенів.
Однією з серйозних проблем при створенні багаторазових АКС є проблема обліку й усунення негативних ефектів, пов'язаних з рухливістю рідкого палива в паливних баках (ПБ), відносна маса якого може складати до 90 відсотків. Як показують численні теоретичні й експериментальні оцінки, вплив рухливості рідини з вільною поверхнею є домінуючим серед інших динамічних явищ, що впливають на керованість АКС при реалізації програмного руху.
Актуальність теми. Основні результати з дослідження задач динаміки сумісного руху конструкцій з рідиною були отримані в роботах К.А. Абгаряна, К.С. Колеснікова, І.О. Луковського, Г.Н. Мікішева, Г.С. Наріманова, Б.І. Рабіновіча, І.М. Рапопорта, Г. Бауера, О. Фальтінзена, Дж. Майлса та інших авторів.
Існуючі моделі дослідження динаміки тіл, що мають порожнини з рідиною, з ряду характеристик не достатньо задовольняють вимогам, що висуваються до математичних методів дослідження поведінки системи “рідке паливо – суха ракета” на етапі проектно–конструкторських робіт. Зокрема, має місце актуальна потреба у розробці науково–методичного апарату оцінки впливу рідкого палива на динаміку польоту АКС з урахуванням характеристик демпферів коливань рідкого палива, яка максимально враховує основні процеси, що відбуваються у результаті взаємодії рідкого палива зі стінками бака, і допускає відносно просту реалізацію на ЕОМ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана за планом науково-дослідних робіт кафедри кібернетики Київського інституту Військово-повітряних сил (КІ ВПС) в рамках НДР “Діадема” (інв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИКА ОЦІНКИ ВПЛИВУ КОЛИВАНЬ РІДКОГО ПАЛИВА НА ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АВІАЦІЙНО–КОСМІЧНОЇ СИСТЕМИ З УРАХУВАННЯМ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕМПФЕРІВ КОЛИВАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок