Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМОГАМИ У ЗВ’ЯЗКУ З НАРОДЖЕННЯМ ТА ВИХОВАННЯМ ДИТИНИ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМОГАМИ У ЗВ’ЯЗКУ З НАРОДЖЕННЯМ ТА ВИХОВАННЯМ ДИТИНИ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМОГАМИ У ЗВ’ЯЗКУ З НАРОДЖЕННЯМ ТА ВИХОВАННЯМ ДИТИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ПОНОМАРЕНКО ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 349.364.422
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМОГАМИ У ЗВ’ЯЗКУ З
НАРОДЖЕННЯМ ТА ВИХОВАННЯМ ДИТИНИ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного та трудового права Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор Процевський Олександр Іванович, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, завідувач кафедри цивільного та трудового права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Лазор Лідія Іванівна, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, декан юридичного факультету, член-кореспондент Академії правових наук України;
кандидат юридичних наук, доцент Прилипко Сергій Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри трудового права.
Провідна установа:
Інститут держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України, відділ проблем цивільного, трудового і підприємницького права, м. Київ.
Захист відбудеться 18 жовтня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 16 вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Рум’янцев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проголошення України соціальною, правовою державою (ст. 1 Конституції України) обумовлює визнання та гарантування не тільки громадянських і політичних, але й соціально-економічних прав людини. До останніх належить і право на соціальне забезпечення, яке, однак, не може бути реалізоване на підставі самого тільки конституційного припису, а вимагає конкретизації і розвитку в поточному законодавстві. Саме тому подальше удосконалення законодавства про соціальне забезпечення допомогами у зв’язку з народженням та вихованням дитини, а також практики його застосування є важливим політико-правовим завданням в рамках процесу становлення соціальної і правової держави в Україні.
Крім того, соціальне забезпечення допомогами у зв’язку з народженням та вихованням дитини є ще й актуальним соціально-економічним питанням. Відомо, що останнім часом спостерігається певна тенденція до збільшення народжуваності, що тягне за собою і збільшення кількості осіб, які отримують відповідні допомоги. Так, у 2004 році лише державні соціальні допомоги у зв’язку з народженням та вихованням дитини отримували більше 1,43 млн. громадян України, на що асигнуються значні бюджетні кошти. Зокрема, в Державному бюджеті України на 2004 рік на виплату допомог “сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та малозабезпеченим сім’ям” було витрачено 1.794.617,8 тис. грн., а в Державному бюджеті України на 2005 рік передбачено спрямувати на ці ж цілі вже 2.006.148,5 тис. грн. Названі цифри значно зростуть з урахуванням кількості осіб, які отримують соціальну допомогу з коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) та витрат з бюджету Фонду на виплати відповідних допомог.
Усвідомлення політико-правової та соціально-економічної важливості проблем правового регулювання соціального забезпечення допомогами у зв’язку з народженням та вихованням дитини, в цілому, характерне для науки права соціального забезпечення. Відповідні питання досліджувалися такими спеціалістами в даній галузі права, як О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМОГАМИ У ЗВ’ЯЗКУ З НАРОДЖЕННЯМ ТА ВИХОВАННЯМ ДИТИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок