Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНІЙ ТА ГЕРПЕТИЧНІЙ ІНФЕКЦІЯХ В ДИНАМІЦІ ТЕРАПІЇ

СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНІЙ ТА ГЕРПЕТИЧНІЙ ІНФЕКЦІЯХ В ДИНАМІЦІ ТЕРАПІЇ

Назва:
СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНІЙ ТА ГЕРПЕТИЧНІЙ ІНФЕКЦІЯХ В ДИНАМІЦІ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОРОВАЙ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК-618.3-06:[616.98:576.855+616.98:578.825]-08
СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ
ПРИ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНІЙ ТА ГЕРПЕТИЧНІЙ
ІНФЕКЦІЯХ В ДИНАМІЦІ ТЕРАПІЇ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Грищенко Ольга 
Валентинівна, Харківська медична академія після-
дипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри перинатології та гінекології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Коломійцева
Антоніна Георгіївна, Інститут педіатрії, акушерства та
гінекології АМН України (м.Київ), завідувач відділення
патології вагітності та пологів;
доктор медичних наук, професор Мерцалова Ольга
Владиславівна, Харківський державний медичний
університет МОЗ України, професор кафедри акушер-
ства та гінекологій №1.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №1.
Захист відбудеться: “27”  січня 2005 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університу (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
Автореферат розісланий “14”  грудня  2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор ______________В.В. Лазуренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом на фоні сучасних екологічних та демографічних факторів спостерігається безпрецедентне зростання ролі вірусних інфекцій у розвитку ускладнень під час вагітності, перинатальної та ранньої неонатальної захворюваності та летальності (С.М. Толкач, А.А. Писарев, 2002; А.А. Суханова, 2002; В.Б. Цхай, 2003). Герпесвірусні інфекції є причиною тяжких соматичних синдромів у плода, затримки та припинення його розвитку, фетоплацентарної недостатності, невиношування вагітності, а також вродженого фізичного та розумового відставання дитини, порушення в неї зору та слуху (А.Г. Коломійцева, В.В. Тетерін, 2001; З.М. Дубоссарська, А.Я. Сенчук, 2003; Л.І. Іванюта, 2004). Крім того, герпесвірусні інфекції є серйозною проблемою для суспільної охорони здоров’я та тяжким тягарем для економіки країни (Г. Тао и соавт., 2000; R.V.et al., 2002).
Герпесвіруси – цитомегаловірус (ЦМВ) та вірус простого герпесу (ВПГ) – широко розповсюджені в людській популяції (И.Л. Маричев, 2003) і здатні персистувати в організмі людини протягом усього життя (И.С. Марков, 2002). Під час вагітності має місце транзиторний вторинний імунодефіцит, який зумовлює зниження захисних можливостей організму та сприяє розповсюдженню й реактивації цитомегаловірусної (ЦМВІ) та герпетичної (ГІ) інфекцій (В.И. Кузьмин, 2000).
Успіх боротьби з герпесвірусними інфекціями вагітних та їх ускладненнями в значній мірі залежить від своєчасної діагностики та розробки адекватних методів терапії, тим більше, що чіткої клінічної картини ЦМВІ не має (В.И.Кулаков и соавт., 2002), а ГІ практично не укладається в межах класичної інфекції, нерідко перебігає безсимптомно, хоча й супроводжується активним виділенням вірусу й має ті ж негативні наслідки, що й генітальний герпес з вираженими клінічними проявами (Н.В. Кунгуров и соавт., 2002). Ураховуючи непередбачуваність герпесвірусних інфекцій, відсутність кореляції між виразністю клінічних симптомів та лабораторних маркерів у матері та імовірністю народження хворої дитини, ЦМВІ та ГІ у наш час є практично некерованими інфекціями.
Незважаючи на великі зусилля вчених, до цього часу не існує надійних способів діагностики материнських вірусних інфекцій та допологової діагностики внутрішньоутробних вірусних уражень плода (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНІЙ ТА ГЕРПЕТИЧНІЙ ІНФЕКЦІЯХ В ДИНАМІЦІ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок