Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ ОСНОВ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ ОСНОВ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ ОСНОВ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
Андрєєва Віта Анатоліївна
УДК 502.335:630
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ
ОСНОВ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ
ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий
керівник – | доктор економічних наук, професор
Мішенін Євген Васильович,
Сумський національний аграрний університет
проректор з наукової роботи
 
Офіційні
опоненти – |
доктор економічних наук, професор
Коваль Ярослав Васильович
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України
завідувач відділом проблем використання та
охорони лісових ресурсів
кандидат економічних наук, доцент
Кислий Володимир Миколайович
Сумський державний університет,
доцент кафедри управління
Провідна
установа – |
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ економіки лісового господарства та природокористування, м. Київ
 
Захист дисертації відбудеться “29” квітня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.55.051.01 в Сумському державному університеті за адресою: 40007 м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007 м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2
Автореферат розісланий “28” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування економіки лісового господарства на ринкових засадах в контексті реалізації принципів сталого розвитку та екосистемного управління лісами неможливе без змін фундаментальних відносин – відносин власності.
У розвинених країнах власність на ліси представлена різними формами. Світова практика лісогосподарювання свідчить, що не варто категорично стверджувати про перевагу окремих форм власності на ліси. Згідно Лісового кодексу України, всі ліси декларуються як виключно державна (загальнодержавна) власність, а лісовий фонд розподілено між різними суб'єктами. Проте, згідно статті 56 Земельного кодексу України, землі лісового фонду можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності, і вже розпочато надання лісів у комунальну власність. Стихійно започатковано інститут приватної власності на ліси – 6,4 га лісовкритих земель знаходиться у власності та користуванні громадян.
На сьогодні поки що малодослідженими залишаються питання, які стосуються розкриття сутності, змісту і складових процесів роздержавлення лісогосподарського виробництва та приватизації лісів. При цьому формування орендних відносин у сфері лісокористування та лісовирощування потребує їх системного впорядкування з точки зору цілісного сприйняття оренди як організаційно-економічного механізму підприємницького типу, екосистемного управління лісогосподарюванням на шляху до створення різноманітних форм власності на ліси.
Трансформація відносин власності вимагає реструктуризації форм лісогосподарювання, що потребує дослідження теоретико-методичних питань формування організаційно-економічних основ розвитку підприємництва, зокрема – у сфері лісовирощування згідно принципів комерційного розрахунку.
Формування організаційно-економічного механізму екологоорієнтованої трансформації форм власності на ліси та лісогосподарювання обумовлює необхідність продовження наукових досліджень у сфері нормативної грошової оцінки земель лісового фонду для реалізації процесів їх приватизації та побудови екологоорієнтованої системи плати за лісові ресурси. Не може залишатись поза увагою і питання, пов’язані з обґрунтуванням основних напрямків удосконалення системи лісовпорядкування і кадрового забезпечення екосистемного управління лісами та лісовим господарством в умовах трансформації форм власності на ліси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИХ ОСНОВ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок