Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (на матеріалах України)

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (на матеріалах України)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (на матеріалах України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 340.0 (09)
писарєва
Елла Анатоліївна
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ
УНІВЕРСИТЕТІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ
ПОЛОВИНИ ХІХ ст.
(на матеріалах України)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Ярмиш
Олександр Назарович, Національний університет внутрішніх справ, перший проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Сафронова Інеса Павлівна, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри історії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент Музиченко Петро Павлович, Одеська національна юридич-на академія, професор кафедри історії держави і права
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Міністерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться 08 вересня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: Україна, м.Харків, пр.50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: Україна, м.Харків, пр.50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “07” вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розбудова незалежної правової держави, становлення громадянського суспільства в Україні сприяли сплеску наукового інтересу до історичного досвіду. Друга половина ХІХ ст. – надзвичайно важливий етап в історії держави та права Російської імперії та українських земель, які входили до її складу, оскільки він ознаменувався низкою масштабних реформ.
У всіх сучасних правових державах становлення громадянського суспільства відбувалося на базі системи цінностей, яка вироблялася протягом тривалого часу. В індивідуальну свідомість кожного члена суспільства ці цінності входили завдяки навчанню та вихованню у родині, культурному середовищі, навчальному закладі, завдяки правилам суспільної поведінки, що закріплювалися у повсякденному житті. Вважається, що історично університети передували сучасному типу європейської цивілізації. До певної міри вони були своєрідним прообразом громадянського суспільства. У Російській імперії зародження та розвиток університетів мали свої особливості, що відрізняло їх від західноєвропейських. Університети Російської імперії були державними установами й суттєво залежали від держави не тільки в економічному, але й в ідеологічному відношенні. Тому періоди їх швидкого розвитку завжди були зумовлені лібералізацією громадсько-політичного життя. З іншого боку, відношення уряду Російської імперії до університетів завжди було показником його готовності до проведення реформ в інших галузях життя.
Перетворення університетів, що почало готуватися у 50-ті роки ХІХ ст. й апогеєм якого стало створення університетського статуту 1863 р. – одна з найважливіших ліберальних “Великих реформ”. Необхідність університетської реформи була викликана перебудовою всього суспільно-економічного ладу країни, модернізацією та підйомом на новий щабель розвитку. Університетське питання об’єктивно вийшло на передній план, оскільки освіта та наука мали вирішувати нові завдання, що стояли перед країною. Саме в епоху “Великих реформ” спостерігається визнання та інституціоналізація унікальної сутності університетів. Університети, безсумнівно, представляли собою критичні вузлові пункти, де напруга, яка народжувалася конфліктами між офіційною авторитарністю та автономним від неї суспільним розвитком, знайшла найбільший прояв. Між тим, університетський статут 1863 р., який надавав автономію цим закладам, був передовим в усіх відношеннях, порівняльно з провідними університетськими країнами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (на матеріалах України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок