Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,29 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
СІГАЙОВ Андрій Олександрович
УДК: 330.101.541:336.74
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ
АНАЛІЗУ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність: 08.02.03“
Організація управління, планування і
регулювання економікою”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Науковий консультант:
доктор економічних наук, професор Беседін Василь Федорович, Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (м. Київ), заступник директора.
Офіційні опоненти:—   
доктор економічних наук, професор Бондар Інтерна Касянівна, Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (м. Київ), завідувач відділом проблем праці та політики доходів населення;—   
доктор економічних наук, професор Вісящев Володимир Андрійович, Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедрою управління проектами;—   
доктор економічних наук, професор Крушевський Аркадій Володимирович, Міжгалузевий інститут управління Міністерства освіти і науки України (м. Київ), завідувач кафедрою інформаційних технологій.
Провідна установа:
Київський національний економічний університет, кафедра макроекономіки та державного управління (м. Київ)
Захист відбудеться 8 квітня 2004 р. об 1530 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (01103, Київ-103, бульвар Дружби народів 28, 5-й поверх, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (01103, Київ-103, бульвар Дружби народів 28, 1-й поверх).
Автореферат розісланий 3 березня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук О.Ю. Рудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з причин активного просування досліджень процесів у монетарній сфері останнім часом є надзвичайна важливість їх впливу на економічне зростання, рівень цін та добробут населення. Майже в усьому світі монетарна політика стала найбільш вживаним та дієвим засобом державного управління процесами економічного відтворення. Набуття знань щодо того, як за допомогою монетарної політики ефективно регулювати економіку, тобто в слушні моменти часу вживати дій щодо запобігання рецесії або стимулювання зростання, здатне врятувати від мільярдних втрат або на суми такого ж порядку збільшити національне багатство.
Проте, кілька десятиріч існування макроекономічного аналізу все ще не призвели до розробки ясних та дієвих правил грошово-кредитного регулювання економіки. Причиною цього є надзвичайна складність взаємозв’язків в економічній системі, навіть елементарні процеси, які разом утворюють монетарний трансмісійний механізм, не є добре зрозумілими. Одним з напрямів макроекономічного аналізу, де досягнуто значного прогресу, є економетричне моделювання та прогнозування впливу регулюючих імпульсів на економіку. Як результат цього, дослідниками постійно пропонуються різноманітні методи визначення слушного відгуку монетарної політики на поточні та сподівані збурення в економічній системі.
В Україні грошово-кредитні показники традиційно плідно аналізувалися в рамках загальноекономічних та галузевих моделей реального відтворення, наприклад в роботах І. Лукінова, О. Бакаєва, В. Гейця, В. Беседіна, Б. Панасюка, О. Івахненка. Теоретичні та практичні результати вищеназваних досліджень є стрижневими для українського макроекономічного аналізу, проте кожна мить економічного розвитку породжує нову ситуацію, отже зосередження уваги на реальних чинниках як єдиному джерелі економічного відтворення вже не відповідає потребам поточного моменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок