Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБЩИННИХ ВІДНОСИН НА ПІВДНІ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

ПОЛІТОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБЩИННИХ ВІДНОСИН НА ПІВДНІ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПОЛІТОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБЩИННИХ ВІДНОСИН НА ПІВДНІ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛ
И


МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ
ЄВТУШЕНКО Олександр Никифорович
УДК 32 (091) (477)
ПОЛІТОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБЩИННИХ ВІДНОСИН НА ПІВДНІ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ
ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 23.00.02 –
політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Миколаїв - 2006


Дисертацію є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Багмет Михайло
Олександрович, декан факультету політичних наук Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, доцент Цвих Володимир
Федорович, завідувач кафедри політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат історичних наук Левченко Лариса Леонідівна, директор Державного архіву Миколаївської області.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра
політології, Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 27 ” жовтня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 38.053.01 в Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10.
Автореферат розіслано “ 26 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук М.С. Іванов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Здійснювані в сучасній Україні реформи виявляють численні аналогії з періодом реформ у другій половині ХIХ століття. В минулому, як і сьогодні, реформи проводилися, при активній участі держави і були викликані економічними, соціальними, духовними, та політичними чинниками. Разом з тим як що в минулому земельний переділ здійснювався головним чином в інтересах вузького кола людей, обмежує права селян, то сьогодні селянам в сільському господарстві пропонують ринкові відносини. Однак як у цих умовах так ы сьогодні гарантом, запорукою, основним дієвим інструментом забезпечення реалізації інтересів селянства є держава.
Тому вивчення політики самодержавства під час проведення аграрної реформи, те як реалізувались правові основи реформи, яка роль відводилась общині, місцевому державному апарату буде сприяти підвищенню ступеня раціонально продуктивної політики держави в аграрно-промисловому секторі України.
Проблеми у сільському господарстві як і тоді так і сьогодні викликають дуже серйозну напругу і політичну боротьбу окремих політичних сил. Бо селянська реформа це не тільки рішення питання о землі, але це комплекс заходів направлених на організацію життєдіяльності селян у адміністративних, правових, освітянських, культурно-побутових, релігійних і інших напрямках, створення органів місцевого селянського самоврядування.
Актуальність теми дослідження посилюється й тим, що вивчення політологічних аспектів державного регулювання общинних відносин у другій половині ХIХ століття дозволяє використати накопичений як позитивний, так і негативний досвід політики держави в розвитку селянської общини (громади).
Крім того дослідження допомагає створенню теоретичної концепції, за допомогою якої можна виробити практичні рекомендації щодо політики держави стосовно місцевих органів влади: адже саме місцеві органи влади повинні мати право вирішувати політичні, господарські, культурні проблеми селянства у межах своїх територій.
Політологічний аспект проблеми полягає у тім, що держава, в досліджуваний період для запобігання дестабілізації політичної системи, захищаючи інтереси дворянства, зміцнювала місцеве самоврядування, у якому зберігалися й місцеве селянське, і місцеве дворянське самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІТОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБЩИННИХ ВІДНОСИН НА ПІВДНІ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок