Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

Загрузка...

ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ / сторінка 12

Назва:
ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
В.Квасницький вбачав зниження показника ембріональної смертності. Він встановив причини загибелі ембріонів: рівень біологічної їх повноцінності, міграція, секреторна функція ендометрія, біохімічний склад вмістимого матки та вплив зовнішнього середовища.
6. О.В.Квасницький першим здійснив успішну спробу регулювання фізіологічних процесів в організмі тварин: шляхом вироблення відповідних умовних рефлексів – молокоутворення і молоковіддача у свиноматок; екзогенної дії фізичного фактора – пульсуючої гіпо-нормобарії - для активації матково-плацентарного кровообігу; гормональної обробки – з метою управління репродуктивною здатністю. Застосування даних методів сприяє підвищенню показників багатопліддя, великоплідності та інтенсивності росту молодняку.
7. Фундаментальні дослідження О.В.Квасницького були спрямовані на вирішення складних проблем виробничих процесів. Створена ним автоматизована технологія вирощування поросят раннього відлучення є однією із його перспективних розробок зі швидкого нарощування виробництва свинини з найменшими витратами.
8. О.В.Квасницький тісно пов’язував наукову роботу з педагогічною діяльністю, результатом якої стало створення наукової школи з фізіології тварин – однієї із провідних в Україні.
9. Науковий доробок О.В.Квасницького широко використовується у навчальних, експериментальних і виробничих процесах не тільки в нашій державі, а й за кордоном; праці вченого перекладені багатьма мовами світу.
10. Наукові роботи академіка О.В. Квасницького започаткували розробки майже кожного розділу фізіології свині і були поштовхом для подальших досліджень багатьох вчених світу.
Пропозиції. Наукова діяльність академіка О.В.Квасницького – яскравий приклад для наслідування молодому поколінню. З метою більш глибокого вивчення творчого внеску О.В.Квасницького у розвиток біології вважаємо за доцільне розширити інформацію про науково-практичну діяльність академіка у підручниках з фізіології тварин; практикувати педагогічні читання, наукові конференції за напрямками його досліджень.
На нашу думку, заслуговує на увагу вивчення питання про укладання підручника з історії біології України, де чинне місце повинні зайняти матеріали діяльності Олексія Володимировича Квасницького.
Слід широко пропагувати серед виробничників, спеціалістів сільського господарства, фермерів наукові досягнення академіка О.В.Квасницького з питань фізіології размноження сільськогосподарських тварин, зокрема фракційного методу штучного осіменіння свиней як одного з економічно вигідних для швидкого нарощування поголів’я тварин, збереження і покращення їх порідних якостей. Доцільно відродити роботу станцій штучного осіменіння свиней, готувати на їх базі техніків штучного осіменіння, організовувати для аграріїв відповідні курси; відновити масовий випуск апаратури для широкого використання в господарствах.
Життя і наука вимагають від нас впорядкування і видання повного зібрання наукових праць доктора біологічних наук, професора, академіка Олексія Володимировича Квасницького, науково-практична діяльність якого не епізодична в історії української науки, він - вчений світової ваги.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Коваленко В.Ф., Нагаєвич В.М., Гармаш Т.П Академік Квасницький Олексій Володимирович (1900 - 1989). 7книга серії “Аграрна наука України в особах, документах, бібліографії”.- Полтава: “Плюс”, 2005, -152с.
Дисертант підібрала документи та фотоматеріали з архіву Інституту свинарства, підготувала матеріали про дослідження О.В.Квасницьким шлунково-кишкового тракту свиней.
2. Нагаєвич В.М., Гармаш Т.П. Академік О.В.Квасницький – перший організатор штучного осіменіння свиней в Україні (друга половина ХХ ст.)// Матеріали ІІ конференції молодих учених і спеціалістів “Історія освіти, науки і техніки в Україні”.- Київ: Академія наук Вищої школи України, 2004.- С.134-136.
Дисертант підготувала історичну довідку про впровадження у господарствах штучного осіменіння свиней.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок