Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ / сторінка 3

Назва:
ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Апробація результатів дисертації. Положення дисертаційної роботи повідомлені і обговорені на засіданнях вченої ради Інституту свинарства ім. О.В. Квасницького УААН (м.Полтава, 2002-2005рр.); ІІ конференції молодих учених і спеціалістів “Історія освіти, науки та техніки в Україні” (м.Київ, 2004р.); Загальноросійській науково-практичній конференції і ХІІІ Міжвузівській координаційній раді “Свинина” (Донський ДАУ, 2004р.); науково-практичній конференції “Актуальні проблеми функціональної морфології”, присвяченій 100-річчю з дня народження професора Е.Д.Бромберг (УМСА, м.Полтава, 2005р.); Міжнародній науково-практичній конференції з проблем свинарства (м.Одеса, 2005р.).
Публікації. Окремі положення роботи опубліковані у книзі “Академік Квасницький Олексій Володимирович” серії “Аграрна наука України в особах, документах, бібліографії” (у співавторстві); у 10 статтях, з них 6 –у фахових виданнях. Публікації відображають зміст дисертації.
Структура та обсяг дисертації. Матеріали дисертаційної роботи викладені на 177 сторінках комп’ютерного тексту, з них 150 - основного тексту; містять вступ, матеріали і результати досліджень, висновки, пропозиції, 1 додаток. Робота ілюстрована 4 схемами, 15 фотокопіями оригінальних малюнків із авторських примірників праць О.В.Квасницького та фото з архіву Інституту свинарства ім. О.В.Квасницького УААН ). Список використаної літератури налічує 281 видання, серед яких 42 іноземних.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Основні напрями науково-практичної діяльності академіка О.В.Квасницького. Характерна особливість наукової діяльності Олексія Володимировича Квасницького – багатогранність: ним проведені дослідження практично з кожного розділу фізіології. О.В.Квасницький вважається засновником фізіології травлення свиней. За цими словами - роки наполегливої науково-практичної діяльності вченого з вивчення зазначеної глобальної фізіологічної проблеми, експериментальна розробка якої сприяла вирішенню народногосподарського завдання – раціональне використання кормів та одержання максимальних приростів у тваринництві. Плідна наукова робота з проблем травлення позначилась присудженням О.В.Квасницькому вченого ступеня кандидата біологічних наук (1936 рік), а продовження досліджень лягло в основу докторської дисертації, яку вчений захистив 1940 року.
Із дослідами шлункового травлення тісно пов'язаний початок вивчення молочної продуктивності свиноматок, що слугувало основою для рекомендацій з питань годівлі поросят.
На основі класичних методів павлівської школи О.В.Квасницький розробив методику вивчення вищої нервової діяльності свиней, яка була пристосована до виробничих умов.
Центральне місце в роботах О.В.Квасницького належало фізіології розмноження сільськогосподарських тварин. Ним був започаткований новий науково-виробничий напрям - підвищення інтенсивності використання свиноматок. Вчений запропонував ефективні методи підвищення багатопліддя та великоплідності, започаткував метод полібаричної стимуляції.
На основі багаторічних досліджень академіком встановлено явище біологічної різноякісності гамет і ембріонів однієї генерації.
Значний внесок в науку – експериментальний доробок з трансплантації ембріонів тварин, що й на сьогодні залишається необхідною базою для розвитку біотехнології. Вперше у світі вчений успішно здійснив трансплантацію зигот на свинях і 1950 року одержав живих поросят – трансплантантів, відкривши цим широкі можливості для найрізноманітніших мікроманіпуляцій з ембріонами у тваринництві. Дані досліди назавжди увійшли в світову історію розвитку біотехнології. П’ятдесятиріччя отримання поросят-трансплантантів було відзначене проведенням Міжнародної наукової конференції, ініціаторами якої виступили американські вчені штату Айова. Матеріали конференції вийшли друком 2001 року у 56-му випуску міжнародного журналу “Theriogenology”, чим засвідчене світове визнання пріоритету українського вченого.
О.В.Квасницький – автор оригінальних досліджень фізіологічних процесів розмноження свиней.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок