Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ / сторінка 5

Назва:
ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Оригінальні малюнки і фотографії з авторських примірників робіт – це атлас анатомії і гістології шлунка свині.
Вивченню механізму процесів травлення свиней в значній мірі сприяла розроблена О.В.Квасницьким методологія комплексного дослідження гістологічних, фізіологічних, ендокринних та інших особливостей шлунково-кишкового тракту різних за віком тварин у зв’язку із змінами кормової маси. Він довів нерозривний зв’язок структури і функції травних органів свиней.
Дослідженнями вченого встановлено, що інтенсивний розвиток шлунка в ембріональний період не завершується до моменту народження поросят. Постембріональний період у них характеризується швидким завершенням функціональних процесів, що тривають 2-3 місяці. За висновками О.В.Квасницького, даний період є завершенням анатомо-гістологічного формування і становлення фізіологічних функцій шлунка.
У новонароджених поросят апарат фундальных залоз ще не цілком сформований, секреція незначна, вільної кислоти немає, кількість пепсину сильно знижена, перетравної здатності сік не виявляє, не встановилися ще нервові зв’язки. За причини функціональної інертності шлункових залозистих клітин рефлекторна фаза соковиділення не виражена; за О.В.Квасницьким, у функціональному відношенні - це період вікової ахлоргідрії, вікової неповноцінності шлунка.
Вченим проведено велику кількість операцій із застосуванням модернізованої ним у відповідності до організму свині класичної павлівської фістульної методики на шлунку та кишківнику тварин, завдяки чому визначено ряд гістологічних та функціональних особливостей травного тракту свині. Заслуговує на увагу встановлений біоритм цілодобової секреції шлункових залоз.
О.В.Квасницький виявив ряд особливостей моторики шлунка свині: рефлекторну і гуморальну фази, недостатність шлункової ритміки, що викликає своєрідне шарувате розташування корму. У роботах цього напрямку він висвітлив своєрідність протікання всього травного процесу в шлунку свині, підкреслено важливу фізіологічну роль підшлункової залози.
О.В.Квасницький відкрив явише, сутність якого полягає в тому, що загальна всмоктувальна здатність кишківника свиней значно перевершує величину фактичного всмоктування і може забезпечити набагато більші середньодобові прирости маси свиней. Використання такого важливого фактору у практиці тваринництва відкриває значні перспективи у досягненні біологічного потенціалу росту тварин.
О.В.Квасницький виявив ряд важливих фізіологічних закономірностей відносно виділення травних соків у свиней, що має велике значення в раціональній годівлі тварин.
Таким чином, проведені О.В.Квасницьким багаторічні дослідження дали змогу відкрити фізіологічні закономірності травлення, слино- та соковиділення, спираючись на численні тривалі експерименти з використанням у проведенні експериментів власних розробок, як методичних, так і конструкторських.
Вивчення вищої нервової діяльності сільськогосподарських тварин в Україні практично почалося 1932 року, коли О.В. Квасницький, досліджуючи молочність свиноматок, констатував швидке утворення і стійке виявлення у них умовних рефлексів на віддачу молока поросятам. Вчений пов’язав дослідження вищої нервової діяльності з технологією виробництва. Він уперше довів можливість використання умовних рефлексів з метою регулювання фізіологічних процесів: одночасно керувати молокоутворенням та молоковиділенням у свині і травленням у поросят-сисунів. Замість 8-12-разової годівлі поросят свиноматкою довів до 24 разів за добу, що прискорювало інтенсивність росту молодняку.
О.В.Квасницький як послідовник ідей І.П.Павлова на базі глибокого творчого аналізу та власних численних досліджень виділив у свиней чотири основних типи їх нервової діяльності|лічать|, що цілком відповідає чотирьом типам вищої нервової діяльності, встановленим|установлені| І.П. Павловим на собаках.
О.В.Квасницький звернув особливу увагу на диференціювання умовних рефлексів у свиней на різні подразники і встановив, що умовні рефлекси у них утворюються краще на звукові сигнали, ніж світлові.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок