Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ / сторінка 6

Назва:
ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Диференціювання їх встановлюється на другий - третій день після 40, а в місячному віці – після 10 сполучень умовного подразника. Свині здатні точно диференціювати звукові подразники, і саме вони є найбільш адекватними для цього виду тварин. Виявлена можливість виробити умовні рефлекси у свиней на окремі слова і навіть речення із двох-трьох слів. За О.В.Квасницьким, свідоме використання словесних команд може бути корисним для працівників тваринництва. Достатньо швидко рефлекси утворюються на місце, розташування речей (станків) та запахи кормів. Становлення рефлексів у свиней в значній мірі обумовлюється статтю тварин та їх фізіологічним станом.
Одночасно вчений встановив наявність диференційованого гальмування умовних рефлексів, викликаного як зовнішніми, так і внутрішніми подразниками. Незважаючи на складність визначення умовно-рефлекторної діяльності у свиней різного віку і статі, особливу увагу він звернув саме на ці фактори.
Велика заслуга О.В. Квасницького в тому, що він не тільки підтвердив механізми вироблення умовних рефлексів у домашніх тварин, але й відкрив взаємозв’язок їх із адаптаційними властивостями організму та розробив рекомендації щодо практичного використання. За його висновками, інтенсифікація виробництва, механізація та автоматизація виробничих процесів досить швидко змінюють умови існування свиней усіх виробничих груп, тому адаптаційні механізми їх організму не встигають забезпечити потрібну перебудову фізіологічних функцій, наслідком чого є різні стресові стани, що призводить до зниження продуктивності тварин.
О.В. Квасницький підкреслював неможливість підвищення інтенсифікації свинарства без урахування адаптаційних можливостей організму свиней, він рекомендував разом із впровадженням нового глибоко вивчати реакцію організму і його адаптаційні можливості на створені умови та здійснювати заходи щодо максимального полегшення пристосування тварин до них. Ці застереження вченого були слушними і з часом підтвердилися при переведенні тваринництва на індустріальну основу.
Вагоме місце в роботах О.В.Квасницького належало фізіології розмноження тварин, яку він вивчав у зв’язку з їх статтю. Великий об’єм досліджень виконано з морфологічних показників сперміїв різних видів тварин (кнурів, бугаїв, кролів, жеребців), навіть у розрізі порід. Тут ми вбачаємо дослідника як великого фахівця порівнювальної фізіології.
Саме вивчення біологічної повноцінності чоловічих та жіночих статевих клітин стало основою формулювання ним положення про біологічну різноякісність гамет однієї генерації (овуляції, еякуляту). Вперше доведено, що найбільш точною характеристикою розмірів статевих клітин (особливо сперміїв) є їх об’єм, а не лінійні виміри. Були розроблені спеціальні таблиці для визначення об’єму яйцеклітин і сперміїв за лінійними розмірами у тварин різних видів.
Центральне місце у дослідженнях О.В. Квасницького з репродукції тварин займають свині. Він всебічно дослідив морфологію та фізіологічні функції статевих органів свиноматок. Вивчення генеративної функції яєчників засвідчувало, що яйцеклітини різняться своїми розмірами, формою, товщиною прозорої оболонки, наявністю жовткових зерен і особливо індивідуальною здатністю до запліднення.
Фундаментальні дослідження і об’єктивні висновки академіка лягли в основу нових практичних методів відтворення поголів’я: трансплантація ембріонів, фракційний метод штучного осіменіння, інтенсивне використання свиноматок, раннє відлучення поросят.
Пріоритетність досліджень О.В.Квасницького з проблем фізіології тварин. Творчо реалізуючи ідеї І.П.Павлова, пристосовуючи їх до організму сільськогосподарських тварин, О.В.Квасницький розробив ряд нових прийомів та методів і вніс корінні зміни у дослідницьку роботу, зокрема в існуючу на той час хірургічну техніку у хронічних і гострих дослідженнях та методику фізіологічних експериментів щодо вивчення процесів травлення у свиней. Особливої уваги заслуговує запропонований вченим метод полізонду - для більш глибокого вивчення травних процесів у свині зі шлунковою фістулою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок