Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ / сторінка 7

Назва:
ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Експерименти з використанням полізонду розкрили не тільки нові фізіологічні закономірності шлункового травлення у свиней, зокрема пошарове розміщення харчової маси у шлунку, але й довели необхідність застосування ферментів у годівлі свиней.
Висока хірургічна майстерність дозволила О.В.Квасницькому проводити у перші дні після народження поросят такі операції, як ізольований шлуночок, шлункова фістула, а на дорослих – розробити ряд нових оригінальних методів: ротових фістул, метод полізонду, накладання фістули підшлункової залози без резекції ребер, метод хронічних анастомозів (зовнішніх), який дозволяє розчленувати весь травний канал на окремі частини і роздільно вивчати його функції
Значному успіху у досягненні поставленої мети з вирішення багатьох проблем відтворення свиней сприяла розроблена академіком методика маткових фістул, використання якої відкривало великі можливості для спостереження за просуванням сперми у статевих шляхах свиноматки після осіменіння та стадіями розвитку ембріонів. Вивчаючи процеси відтворення, О.В.Квасницький надавав вирішального значення характеру статевої цикліки, особливо періоду овуляції, тісно пов’язаному зі змінами, які закономірно відбуваються в яєчниках та матці і, зокрема, з біологічною реакцією останньої.
Таким чином, розроблена О.В.Квасницьким методологія проведення хронічних досліджень з використанням запропонованих ним нових хірургічних методів дала змогу відкрити важливі закономірності процесів травлення та відтворення.
Тривала кропітка робота О.В.Квасницького з вивчення морфології і фізіології яйцеклітин та зародків на ранніх стадіях стали надійним фундаментом у розробці нового перспективного методу трансплантації ембріонів. О.В.Квасницький – вчений, який здійснив трансплантацію ембріонів на свинях і вперше у світі одержав живих поросят – трансплантантів, відкривши широкі можливості для найрізноманітніших мікроманіпуляцій з ембріонами у біотехнології. Тепер трансплантація на свинях отримала в Інституті свинарства ім. О.В.Квасницького УААН продовження на новому рівні – нехірургічної трансплантації з одержанням вперше в Україні і СНД наприкінці 1996 року поросят-трансплантантів. Раніше було розроблено принципово новий метод культивування ембріонів in vitro (Патент України №10067 А від 23.04.1993р.). Необхідно підкреслити можливості, які відкриває культивування ембріонів in vitro та їх пересадка для проведення генно-інженерних робіт з метою одержання трансгенних тварин підвищеної продуктивності і стійкості проти різних захворювань.
З позицій своєї теорії О.В.Квасницький пояснював недостатнє виживання трансплантатів їх біологічною різноякісністю і запропонував ефективні тести для відбору біологічно повноцінних ембріонів при проведенні ембріоінженерних робіт і трансплантації (тест за темпами дроблення ембріонів, показник конфігурації бластомерів, тобто просторове їх розміщення). Таким чином, О.В.Квасницький став автором нового наукового напряму біології, якому дав назву – ембріоселекція.
Глибоке вивчення О.В.Квасницьким морфолого-функціональних особливостей репродуктивного апарату свині, у тому числі генеративної функції сім’яників і яєчників, моторики рогів і шийки матки, а також виявлення явища анатомічної і функціональної асиметрії статевого апарату свиноматки, привело до створення у 1957р. принципово нового й економічно більш вигідного - фракційного методу штучного осіменіння свиней. Наполегливо працюючи над питанням розробки та впровадження у виробництво нового методу, О.В. Квасницький у 1957–1958 рр. розробив методику, техніку й апаратуру штучного осіменіння, яка отримала загальне схвалення, а її впровадження у практику господарств сприяло підвищенню продуктивності свинарства, що дало можливість суттєво зменшити поголів’я кнурів, особливо малоцінних, і скоротити використання людської праці, зекономило станкомісця і корми. Вчений реалізовував положення ефективного використання цінних плідників. Роботами О.В.Квасницького практично доведено, що спадковий матеріал, закладений у нативній спермі, можна було зберігати, транспортувати і використовувати на відстані від місця утримання цінного кнура-плідника.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ВНЕСОК АКАДЕМІКА О.В.КВАСНИЦЬКОГО У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТВАРИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок