Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З ЕКСТРАСИСТОЛІЄЮ

ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З ЕКСТРАСИСТОЛІЄЮ

Назва:
ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З ЕКСТРАСИСТОЛІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Уриваєва Марина Кузьмівна
УДК: 616.12-008. 318. 4-053. 2-92-073. 97/.432. 19-085.
ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У
ДІТЕЙ З ЕКСТРАСИСТОЛІЄЮ
Спеціальність 14.01.10 - педіатрія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України,
ПРИХОДЬКО Валентина Семенівна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної педіатрії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
СУКАЧОВА Ганна Іванівна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри факультетської педіатрії.
доктор медичних наук, професор,
КОСТЮРІНА Галина Микитівна, заслужений діяч науки і техніки України,
Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків АМН України, м. Харків, головний науковий співробітник відділення патології підлітків
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця, кафедра дитячих хвороб № 4, м. Київ
Захист дисертації відбудеться "23" травня 2002р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України ( 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий "20" квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. На сучасному етапі проблема серцево-судинних захворювань займає головне місце в медицині у зв'язку зі значною їхньою поширеністю і високою смертністю. Оскільки джерела серцево-судинних захворювань у дорослих нерідко своїми коренями йдуть у дитячий вік, важливим є розширення досліджень в цьому віковому періоді. Тому перед дитячими лікарями стоять задачі, спрямовані на поглиблення знань про захворювання серця у дітей.
Спостереження останніх років свідчать про зміну структури серцево-судинних захворювань у дітей (Кузьменко А.Я., 1996, Приходько В.С., 1999). Встановлено, що на перший план в дитячій кардіології виходять уроджені вади серця, порушення серцевого ритму та провідності (Школьнікова М.А., 1995, Мешков А.П., 1998). Актуальність теми обумовлена нерозв'язаністю питань етіології, патогенезу та лікування різних варіантів аритмій у дітей, серед яких екстрасистолія складає від 30,2% до 48,7% (Тернова Т.І., 1978, Школьнікова М.А., 1995).
У доступній літературі є окремі повідомлення, які свідчать про удосконалення діагностики єкстрасистолії на підставі всебічного дослідження серцево-судинної системи та її зв'язок з морфофункціональними особливостями структури клапанно-хордального апарату серця (Воробйов А.С., 1990, Арлеєвський І.П., 1999, Кушаковський М.С., 2000). Найскладнішим завданням практичної кардіології залишається вирішення питання патогенезу та лікування екстрасистолічної аритмії, показань до необхідності використання антиаритмічних засобів та їх вплив на дитячий організм. В останні роки при вирішенні цих питань використовують не тільки всебічне дослідження серцево-судинної системи, але й дослідження вегетативної регуляції для виявлення ознак дисбалансу у вегетативному забезпеченні серця (Майданік В.Г., 1998). Однак проведені дослідження не численні, відсутня єдина думка про необхідність обстеження як сегментарних, так і надсегментарних відділів вегетативної нервової системи та її ролі в розвитку екстрасистолії. Крім того, не зустрілися повідомлення про лікування екстрасистолічної аритмії в залежності від стану вегетативної нервової системи та провідного механізму за даними черезстравохідного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота виконана у рамках наукової роботи кафедри госпітальної педіатрії Харківського державного медичного університету та за участю кафедр педіатричного профілю за темою “Медикобіологічна адаптація дітей з соматичною патологією в сучасних екологічних умовах” (№ держреєстрації - 01990001767).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З ЕКСТРАСИСТОЛІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок