Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ І НАПРУЖЕНЬ НА ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ, СПЛАВІВ І СПОЛУК

ВПЛИВ СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ І НАПРУЖЕНЬ НА ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ, СПЛАВІВ І СПОЛУК

Назва:
ВПЛИВ СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ І НАПРУЖЕНЬ НА ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ, СПЛАВІВ І СПОЛУК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,94 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОФІЗИКИ І РАДІАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Соколенко Володимир Іванович
УДК 537.312;538.945; 539.381
ВПЛИВ СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ І НАПРУЖЕНЬ
НА ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ, СПЛАВІВ І СПОЛУК
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України.
Науковий консультант: | академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Неклюдов Іван Матвійович,
ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, генеральний директор.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор,
Нацик Василь Дмитрович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України, відділ фізики реальних кристалів, головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Фінкель Віталій Олександрович, ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, начальник лабораторії фізичного матеріалознавства функціональних керамік відділу чистих металів, металофізики і технологій нових матеріалів;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Спольник Олександр Іванович, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка МАП України, завідувач кафедри фізики.
Захист відбудеться “17” березня 2008 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .245.01 у Інституті електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61003, м. Харків, вул. Гамарника, 2, корпус У-3, НТУ “ХПІ”, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Гуданова, . Відгук на автореферат дисертації надсилати на адресу: 61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 28, а/с 8812.
Автореферат розісланий “07” лютого 008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .245.01 |
Пойда А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кристалічні тіла, ґратки яких містять атоми перехідних елементів, мають різні фізичні властивості, що в значній мірі обумовлено наявністю у перехідних елементів частково заповнених внутрішніх електронних оболонок. Проблема вивчення зв’язку структурно-фазового складу і властивостей цих матеріалів і розробка ефективних методів цілеспрямованої їх зміни є актуальною для фізики твердого тіла.
До теперішнього часу в таких великих наукових центрах, як ННЦ “ХФТІ” НАН України, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, Дон ФТІ ім. О.О. Галкіна НАН України, Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, Федеральне державне унітарне підприємство “Всеросійський науково-дослідний інститут неорганічних матеріалів ім. А.А. Бочвара” (Росія, Москва), National Institute of Standards and Technology (USA, Boulder), Vacuumschmeltze (Germany, Hanau), National Research Institute for Metals (Japan, Tsukuba) і ряді інших наукових установ проведені численні дослідження природи перехідних металів, сплавів і сполук, які містять перехідні елементи, а також процесів формування в них спеціальних структурних станів з різним масштабом довжини при дії різних фізичних полів, що обумовлено потребою в конструкційних матеріалах із високим рівнем експлуатаційних характеристик для багатьох галузей промисловості.
З середини 70-х років минулого сторіччя у відділі фізики твердого тіла і конденсованого стану речовини Інституту фізики твердого тіла, матеріалознавства і технологій ННЦ “ХФТІ” НАН України проводяться систематичні дослідження впливу структурних змін, спричинених силовими, ультразвуковими і магнітними діями, на електрофізичні й механічні властивості та мікроскопічні параметри перехідних металів, сплавів і сполук, частина результати яких представлено у даній дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ВПЛИВ СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ І НАПРУЖЕНЬ НА ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ, СПЛАВІВ І СПОЛУК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок