Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОЛОД В СРСР 1946 – 1947 років: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІЗ

ГОЛОД В СРСР 1946 – 1947 років: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ГОЛОД В СРСР 1946 – 1947 років: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ДОЛИНЯНСЬКА Тетяна Василівна
УДК 94(47+57)"1946/1947":338.439.053.3
ГОЛОД В СРСР 1946 – 1947 років: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІЗ
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Міністерства науки і освіти України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор
кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торговельно-економічний
інститут Київського національного
торговельно-економічного університету,
завідувач кафедри соціально-економічних
наук
кандидат історичних наук, доцент
Маркова Світлана Василівна,
Хмельницький інститут міжрегіональної
академії управління персоналом,
заступник директора з науково-методичної
роботи, доцент кафедри українознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії та міжнародних
відносин (м. Київ)
Захист відбудеться 25.10.2006 року о 13 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 23.09.2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Народ, який не знає своєї історії, не може мати майбутнього. Країна, яка забуває свою історію, забуває і про помилки, прорахунки, що призвели в минулому до трагічних наслідків, приречена на повторення цих помилок. Саме тому необхідно пам'ятати, знати про такі сумні події, як, наприклад, голод 1946 – 1947 рр.
Відомо, що потужні, індустріально розвинені країни прагнуть, насамперед, забезпечити себе розвиненим аграрним комплексом. Проте не так складалося в колишньому СРСР. Прагнучи бути сильною промисловою, військовою і навіть ракетно-ядерною державою, Радянський Союз нехтував сільським господарством, виходячи з принципу вторинності аграрного сектору порівняно з індустріальним. Особливо згубною така політика виявилася у післявоєнні роки, коли найбільший занепад переживало саме сільське господарство, в якому склалася кризова ситуація, що сприяла поширенню голоду в країні, а на його ґрунті - масового мору, тобто голодної смерті людей.
Необхідність вивчення цієї теми полягає і в тому, що декілька десятиріч тема голоду 1946–1947 рр. знаходилася поза увагою дослідників. Замовчуваний Й.Сталіним, тоталітарною “партією-державою”, суворо утаємничений, офіційно голод не існував і навіть не був відомий світовій громадськості. Як свідчать новітні публікації, та спеціальні парламентські слухання з цієї проблематики, проведені в лютому, травні 2003 р. в парламенті України, тема голодоморів вимагає більш ґрунтовного і всебічного вивчення як по регіонах, так і в цілому по колишньому СРСР. Тим більше, що цього року виповнюються сумні 60 роковини з початку останнього радянського голоду.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках комплексної наукової теми „Актуальні проблеми історії нового та новітнього часу країн Західної Європи та Північної Америки”, яка розробляється кафедрою історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Об’єктом дослідження є економічна і соціальна політика Радянського Уряду, місцевих органів влади повоєнного часу та її наслідки.
Предметом дослідження є комплекс причин та наслідків повоєнного голоду в Радянському Союзі, діяльність голодних людей по самозабезпеченню продуктами харчування, а також діяльність державних і партійних органів влади у цій ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГОЛОД В СРСР 1946 – 1947 років: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок