Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТНЯ ТА КУЛЬТУРНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Й ГРОМАДСЬКОСТІ ТАВРІЙСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХIХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)

ОСВІТНЯ ТА КУЛЬТУРНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Й ГРОМАДСЬКОСТІ ТАВРІЙСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХIХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
ОСВІТНЯ ТА КУЛЬТУРНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Й ГРОМАДСЬКОСТІ ТАВРІЙСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХIХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,20 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ШУКЛІНА Світлана Олексіївна
УДК 930.85(447) + 008(447)
ОСВІТНЯ ТА КУЛЬТУРНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ
МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Й ГРОМАДСЬКОСТІ
ТАВРІЙСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХIХ -
ПОЧАТОК ХХ СТ.)
17.00.01. – теорія і історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури
Київського національного університету культури і мистецтв
Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Недюха Микола Петрович,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
професор кафедри соціології.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Рой Євген Євгенович,
професор Миколаївського факультету
Київського національного університету
культури і мистецтв.
кандидат історичних наук, доцент
Омельчук Дмитро Володимирович,
доцент кафедри політології Таврійського
екологічного інституту.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, кафедра культурології.
Захист відбудеться “22” жовтня 2004 о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 в Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул.. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв за адресою: 01133 м. Київ, вул. Щорса, 36.
Автореферат розіслано “21 ” вересня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дисертаційного дослідження. Вивчення історії освітньої та культурницької діяльності органів місцевого самоврядування й громадськості окремих регіонів України є актуальним в умовах пробудження суспільного інтересу до історичного минулого держави. Осмислення та об’єктивне відтворення регіональної історії української культури, виявлення її особливостей, зумовлених своєрідністю історичного шляху, сприятиме вивченню самобутності історико-культурного процесу, аналізу формування системи культурно-освітніх закладів, чому значною мірою сприяли регіональні органи місцевого самоврядування й громадськість краю. Вони впливали не лише на розвиток народної освіти, а також на культурне життя краю, тому досвід їх діяльності потребує узагальнення на новій джерельній базі з позицій розвитку сучасної історичної науки.
В цьому зв’язку дослідження культурно-просвітницької діяльності неурядових організацій Таврійської губернії ІІ половини ХІХ — початку ХХ ст. сприяє заповненню суттєвої прогалини в історії української культури, оскільки в продовж тривалого часу вважалося неактуальним і залишалося поза увагою дослідників. В той же час накопичений значний фактичний матеріал засвідчив про значущість культурної спадщини громадськості Таврійської губернії для розвитку освітньо-культурної справи українського народу та культурного життя регіону.
За роки незалежності України історики дослідили проблеми культурного розвитку різних регіонів, але освітня і культурницька діяльність органів місцевого самоврядування і громадськості Таврійської губернії ІІ половини ХІХ – початку ХХ ст.. не була предметом спеціального вивчення.
Актуальність дослідження полягає не тільки у висвітленні участі громадськості у розвитку культурно-освітницької справи, але і у виявленні особливостей культурного життя поліетнічного регіону досліджуваного періоду.
Зв’язок дисертаційного дослідження з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в руслі державних комплексних програм Міністерства культури і мистецтв України (“Концептуальні напрямки діяльності органів виконавчої влади щодо розвитку культури”, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.97 № , і “Розвиток української культури на 1999–2005 рр. від 1998 р.) та у відповідності з планами наукових досліджень кафедри теорії та історії культури (“Історія культури України у XIX – на початку XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСВІТНЯ ТА КУЛЬТУРНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Й ГРОМАДСЬКОСТІ ТАВРІЙСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХIХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок