Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В РАДЯНСЬКИХ ТАБОРАХ: ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ (1941 – 1955 рр.)

НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В РАДЯНСЬКИХ ТАБОРАХ: ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ (1941 – 1955 рр.)

Назва:
НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В РАДЯНСЬКИХ ТАБОРАХ: ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ (1941 – 1955 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,50 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ІМЕНІ М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
ЛЕВИКІН Володимир валерійович
УДК 355.415.8(=11)”1941/1955”
НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ
В РАДЯНСЬКИХ ТАБОРАХ: ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ
(1941 – 1955 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі пам’яток духовної культури Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Іванов Олександр Федорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра нової та новітньої історії
зарубіжних країн, доцент.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Потильчак Олександр Валентинович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
Інститут історичної освіти
кафедра джерелознавства та спеціальних
історичних дисциплін, завідувач.
кандидат історичних наук, доцент
Асатуров Сергій Костянтинович,
Київський славістичний університет,
кафедра міжнародної інформації,
завідувач.
Захист відбудеться 27 березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .228.01 при Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано 26 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Песчаний
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається потребою дослідження історії Другої світової та Великої Вітчизняної війн, їх наслідків у гуманітарній сфері. Аналіз становища іноземних військовополонених у руслі воєнної антропології є одним із нових напрямів вітчизняної історіографії. Відсутність комплексного наукового дослідження з цієї проблематики спонукало автора узагальнити існуючий матеріал до рівня наукової проблеми.
Поняття “гуманітарний” походить від латинського слова humanitas – людська природа, тобто передбачається вивчення становища іноземних військовополонених крізь призму людських потреб, інтересів, прав та уподобань. Власне окремим підрозділом міжнародного гуманітарного права є право збройних конфліктів, яке раніше мало назву “закони та звичаї війни”, його важливою складовою частиною стали закони, що стосуються безпосередньо військовополонених. Так, окремого дослідження вимагає питання приєднання СРСР до конвенції міжнародної Женевської конференції 1929 р. у розділі про військовополонених і ратифікації Радянським Союзом Женевської конвенції 1949 р. Також важливим аспектом є створення іноземними військовополоненими організацій, що переслідували політичні цілі. І якщо процеси формування та діяльності антифашистських організацій вивчені досить повно, то діяльність антирадянських та фашистських об’єднань військовополонених фактично невідома.
Суспільну актуальність дисертаційного проекту визначають зацікавленість і практичні зусилля багатьох держав у справі встановлення долі військовополонених та гідного увічнення їх пам’яті.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у рамках планової теми Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України „Історико-культурна спадщина України XVII–XX століть”, затвердженою Президією НАН України 2006 р., номер державної реєстрації 0105U007946.
Метою роботи є вивчення комплексу гуманітарних проблем, з якими пов’язано перебування іноземних військовополонених у СРСР. У центрі дослідження – міжнародні угоди щодо військового полону, правові підстави для затримання на тривалий строк бранців по завершенні війни, проблеми ідеологічного впливу на них під час перебування в СРСР і зв’язок цього фактору зі станом військовополонених, умови побуту, праці, взаємини між військовополоненими різних національностей та місцевим населенням, дозвілля, матеріальне забезпечення, медичне обслуговування, репатріація, поховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НІМЕЦЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В РАДЯНСЬКИХ ТАБОРАХ: ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ (1941 – 1955 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок