Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕРОБКА ФОСФАТНИХ РУД ГЛИНИСТОГО ТИПУ НА ТЕРМОФОСФАТИ

ПЕРЕРОБКА ФОСФАТНИХ РУД ГЛИНИСТОГО ТИПУ НА ТЕРМОФОСФАТИ

Назва:
ПЕРЕРОБКА ФОСФАТНИХ РУД ГЛИНИСТОГО ТИПУ НА ТЕРМОФОСФАТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Лазурко Зоряна Петрівна
УДК 631.857(088.8)
ПЕРЕРОБКА ФОСФАТНИХ РУД ГЛИНИСТОГО ТИПУ
НА ТЕРМОФОСФАТИ
05.17.01. - Технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана | в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник |
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Яворський Віктор Теофілович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Ерайзер Леонід Миколайович
Одеський державний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри технології неорганічних речовин
кандидат технічних наук,
Сеньків Степан Іванович
ВАТ “ГІРХІМПРОМ”, м. Львів,
начальник науково-виробничого відділу
Провідна установа | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України,
кафедра технології неорганічних речовин
та загальної хімічної технології
Захист відбудеться “17” вересня 2001 року о 16 оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Св.Юра, 3/4, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “14” серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Проблема забезпечення вітчизняного сільського господарства фосфорними добривами стає все більш гострішою. Промислові потужності України з їх виробництва (1,4 млн. т Р2О5) завантажені на 20...25 %, забезпечуються імпортною сировиною, що зумовлює високу собівартість продукції, економічну залежність нашої країни. В результаті наведеного, внесення фосфорних добрив в грунти України різко скоротилось і є в 10...11 разів меншим науково-обгрунтованих норм. Така ситуація в аграрному секторі призводить до поступового виносу рухомого фосфору з орного шару землі і різкого зниження врожайності.
Значний резерв для забезпечення фосфорної промисловості України сировиною становлять вітчизняні родовища фосфоритів і апатитів, які містять близько 3,9 млрд. т Р2О5. Хіміко-мінералогічний, технологічний і техніко-економічний аналіз фосфорних руд цих родовищ показав, що, через низький вміст Р2О5 (4...10 %) і широкий спектр породовмісних мінералів, традиційні кислотні методи їх переробки є непридатними.
З технологічної точки зору наявні родовища фосфатних руд ділять на карбонатні, піщанисті і глинисті. Проведені в останні роки дослідження свідчать, що раціональним шляхом переробки вітчизняних руд карбонатного і піщанистого типу є відновлювальний термічний метод. Він дозволяє використовувати концентрати фосфатних руд порівняно з невисоким вмістом Р2О5, полімінеральні калійні руди Прикарпаття і нагромаджені відходи сульфату натрію різних виробництв, а також одержувати сірчистий газ. Дані про переробку фосфатних руд глинистого типу, частка яких від загальних запасів значна і геологічні умови залягання сприятливі для відкритого видобування, в літературі відсутні. Отже, дослідження процесу переробки фосфатних руд глинистого типу на термофосфати дозволять, в комплексі з раніше отриманими даними, одержати більш повну характеристику про технологічність і економічну доцільність відновлювального термічного методу переробки вітчизняних фосфатів.
Таким чином, розроблення ефективної і економічно виправданої технології переробки вітчизняної фосфатвмісної сировини глинистого типу з метою її залучення у сферу промислового виробництва фосфорних добрив є актуальним питанням, яке потребує свого вирішення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕРЕРОБКА ФОСФАТНИХ РУД ГЛИНИСТОГО ТИПУ НА ТЕРМОФОСФАТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок