Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДУАЛЬНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО СВІТУ ПОЕТА ТА ЙОГО ЖАНРОВА СИСТЕМА (на прикладі творчості В. Сосюри 20-х років)

ДУАЛЬНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО СВІТУ ПОЕТА ТА ЙОГО ЖАНРОВА СИСТЕМА (на прикладі творчості В. Сосюри 20-х років)

Назва:
ДУАЛЬНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО СВІТУ ПОЕТА ТА ЙОГО ЖАНРОВА СИСТЕМА (на прикладі творчості В. Сосюри 20-х років)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,58 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ЦАРИК Любов Іванівна
УДК 89.9.883.3(09)
ДУАЛЬНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО СВІТУ ПОЕТА
ТА ЙОГО ЖАНРОВА СИСТЕМА
(на прикладі творчості В. Сосюри 20-х років)
10.01.06 — теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті
імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ТКАЧУК Микола Платонович, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра історії української літератури, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ВОЛКОВА Тетяна Сергіївна, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства, професор;
кандидат філологічних наук,
БОНДАР Микола Пантелеймонович, Інститут літератури
ім. Т.Шевченка НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра теорії літератури
та компаративістики, Міністерство освіти і
науки України, м.Київ
Захист відбудеться “21” вересня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 при Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46017, Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46017, м.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, )
Автореферат розісланий “ 17 ” серпня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Папуша
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасне українське літературознавство активно оновлюється як у теоретично-методологічних, так в історико-літературних аспектах. Охоплюючи своєю увагою творчість усіх письменників, які будь-коли брали участь у літературному житті в Україні та за її межами, вчені використовують традиційні і новітні методи дослідження мистецтва слова, функціонування літературних творів у різних соціокультурних середовищах. При цьому постає проблема поєднання з національними традиціями засвоюваних здобутків зарубіжних наукових шкіл та оптимального застосування такого дослідницького арсеналу до вивчення специфіки розвитку української літератури, складного процесу її входження у світовий контекст. Непродуктивними виявилися як спроби механічного “накладання” чужих “матриць” на український матеріал, так і намагання продовжувати ізоляцію літературознавчої практики від філософсько-естетичних пошуків поза Україною.
Тенденції оновлення науки про літературу спостерігаються у працях науковців старшого, середнього й молодшого поколінь. Домінантою в цьому процесі є зростання теоретичного рівня мислення про літературу при пильній увазі до художніх текстів, до індивідуальних стилів українських авторів у зіставленні з досвідом письменників інших народів. Практично це виявляється як зближення і взаємопроникнення основних галузей літературознавства — теорії літератури , історії літератури і літературної критики (передусім перших двох). Літературознавці в Україні теоретизують здебільшого на конкретному, переважно історико-літературному матеріалі, або й на прикладі одного чи кількох художніх текстів. Теоретичний потенціал подібних праць йде від філософсько-естетичних концепцій, від суміжних гуманітарних наук (психології, логіки, антропології, лінгвістики, культурології тощо), на які спираються дослідники. На цьому шляху трапляються певні недоліки: або літературні явища ілюструють відомі з інших наук тези, або вже доведені положення “провисають” у літературознавчому тексті. Уникнути таких крайнощів дозволяє якість літературного явища як об’єкта й предмета дослідження, який має бути достатньо репрезентативним для мети літературознавства.
У цій пізнавальній ситуації виникають нові можливості для вивчення творчості тих письменників, спадщина яких не раз досліджувалася з різних, часто протилежних, методологічних позицій і тлумачилася однобічно, непереконливо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДУАЛЬНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО СВІТУ ПОЕТА ТА ЙОГО ЖАНРОВА СИСТЕМА (на прикладі творчості В. Сосюри 20-х років)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок