Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТАВРАЦІЇ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ ПЛОМБАМИ З ТЕРМОКОМПЕНСАТОРОМ

КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТАВРАЦІЇ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ ПЛОМБАМИ З ТЕРМОКОМПЕНСАТОРОМ

Назва:
КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТАВРАЦІЇ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ ПЛОМБАМИ З ТЕРМОКОМПЕНСАТОРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство охорони здоров'я України
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
УДК 616.314-089(031)
ІЩЕНКО
Павло Васильович
КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТАВРАЦІЇ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ ПЛОМБАМИ З ТЕРМОКОМПЕНСАТОРОМ
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук Кльомін Володимир Анатолійович, завідуючий кафедрою ортопедичної стоматології Донецького державного медичного університету ім. М. Горького.
Офіційні опоненти: 1) доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович, завідувач кафедрою терапевтичної стоматології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;
2) кандидат медичних наук, професор Макеєв Валентин Федорович, завідувач кафедрою ортопедичної стоматології Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Щупика МОЗ України.
Захист дисертації відбудеться "20" вересня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.05 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця за адресою: м. Київ, вул. Зоологічна,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (вул. Зоологічна,1, Київ, 02057).
Автореферат розісланий "17" квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Політун
Актуальність теми.
Підвищення ефективності надання стоматологічної допомоги населенню при усуненні дефектів твердих тканин, що виникли внаслідок різних етіологічних факторів, залишається актуальною задачею сучасної практичної медицини, особливо при лікуванні карієсу і його ускладнень. Це обумовлено високою поширеністю карієсу та інших захворювань твердих тканин зубів у населення (Скляр В.Е., 1989; Лукіних Л.М., 1999), а також досить частим виникненням ряду ускладнень після їх лікування (Яковлева В.И., Трофимова Е.К., 1995).
Результати дослідження якості пломбування зубів, проведені Lacy у 1987 році і Jones у 1989 році, показали, що близько 40% усіх втручань у терапевтичному прийомі приходиться на відновлення неякісних пломб чи їхню заміну новими. В даний час цей показник зменшився на 25-30% від попереднього обсягу, що зв'язано з застосуванням нових технологій і матеріалів при реставрації твердих тканин. Однак він залишається ще досить високим (MeintRein1984; DerrienLemenn С., 1995).
До основних причин, що приводять до неякісного стану пломб, відносять порушення крайового прилягання пломби і виникнення рецидивного карієсу. Це обумовлено фізико-механічними властивостями самого пломбувального матеріалу, так і руйнуванням зубних тканин, що залишилися (Дойников А.И., Гумецкий Р.А., 1985; Каральник Д.М., 1985).
Удосконалення лікування при усуненні дефектів клінічної коронки зубів, що наступили внаслідок різних етіологічних факторів, проводиться зараз, в основному, по трьох напрямках - удосконалення матеріалів і адгезивних систем для пластичної реставрації, а також конструкцій пломб (Akama Y., Kikuchi T., 1986; Brien W., 1997).
Однак у даний час випускається великий асортимент пломбувальних матеріалів, коефіцієнт теплового лінійного розширення яких ще різко відрізняється від твердих тканин зуба.
Відзначено, що коефіцієнт температурного розширення реставраційних матеріалів для оптимального функціонування системи "зуб-пломба" повинний дорівнювати чи бути максимально наближений до такого показника твердих тканин зуба. Це виключає виникнення напруг (дотичних і нормальних) на границі пломба-зуб при температурних впливах, що мають місце в порожнині рота.
У літературі вказується на необхідність удосконалення конструкцій зубних пломб, особливо в плані створення повноцінної біофункціональної системи "зуб-пломба" (Альшиц А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РЕСТАВРАЦІЇ ТВЕРДИХ ТКАНИН ЗУБІВ ПЛОМБАМИ З ТЕРМОКОМПЕНСАТОРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок