Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА УМОВИ ЇХ ОПТИМІЗАЦІЇ

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА УМОВИ ЇХ ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА УМОВИ ЇХ ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МВС УКРАЇНИ
СИДОРЕНКО ОЛЕКСАНДРА ЮРІЇВНА
УДК 152.22+357.745.5+392.57
ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА УМОВИ ЇХ ОПТИМІЗАЦІЇ
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України, МВС України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, професор
Моісеєв Євген Миколайович,
Національна академія внутрішніх справ України,
перший проректор з навчальної та методичної роботи
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, завідувач відділу;
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
Кулик Олександр Георгійович,
Науково-дослідний інститут проблем боротьби зі злочинністю
Національної академії внутрішніх справ України,
МВС України, начальник лабораторії
 
Провідна установа: Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, м. Київ.
Захист відбудеться 24.10.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.007.01 в Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1.
Автореферат розісланий 22.09.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кожне суспільство зацікавлене в існуванні міцної, духовно і морально здорової сім’ї як підґрунтя добробуту нації. Це зумовлено тим, що сім’ї надається важлива роль у вихованні підростаючого покоління, забезпеченні економічного й соціального прогресу суспільства, поліпшенні демографічних процесів.
Теоретичний аналіз літературних джерел дозволив дійти висновку, що на сьогодні однією з найменш вивчених є сімейна сфера правоохоронців. Звернення до статистики МВС України свідчить, що проблеми у сімейно-побутовій сфері мають близько 64% працівників міліції. Поряд із загальними для будь-яких сімей проблемами (зростанням кількості розлучень, зниженням рівня народжуваності, явищами сімейної дезорганізації), вивчення чинників нестабільності внутрішньосімейних відносин працівників міліції становить значну зацікавленість у зв’язку з тим, що родинні суперечності та конфлікти призводять до виникнення негативних психічних станів у правоохоронців і мають деструктивний вплив на їх поведінку й службову діяльність. В той же час специфіка професійної діяльності в системі МВС має зворотній вплив на сімейні стосунки працівників міліції, визначаючи їх певні соціально-психологічні особливості, кожна з яких здатна викликати міжособистісні конфлікти між членами сім’ї, порушення стабільності родинних відносин, а досить часто – дестабілізацію та розпад сім’ї.
Звичайно, для стабілізації й зміцнення сім’ї необхідні чинники та умови соціально-політичного, економічного, ідеологічного та побутового характеру. На сьогоднішній день розроблені деякі заходи, спрямовані на посилення правової, матеріальної та соціальної захищеності сім’ї – удосконалення законодавчої бази, надання адресної матеріальної допомоги соціально-незабезпеченим верствам населення тощо. Це, зокрема, знайшло своє відображення в Указі Президента України “Про деякі заходи щодо державної підтримки сімей з неповнолітніми дітьми працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків” від 17.03.98 р. №197/98, Указі Президента України “Про Положення про Державний комітет України у справах сім’ї та молоді” від 16.06.99 р. №664/99, Постанові ВР України “Про Декларацію про загальні засади державної політики України стосовно сім’ї та жінок” від 05.03.99 р. №475-XIV, Постанові ВР України “Про Концепцію державної сімейної політики” від 17.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНО-ПОБУТОВИХ ВІДНОСИН ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ ТА УМОВИ ЇХ ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок