Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ ДО МАТЕРИНСТВА У ДІВЧАТ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ ДО МАТЕРИНСТВА У ДІВЧАТ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ ДО МАТЕРИНСТВА У ДІВЧАТ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,97 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ТІУНОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 159.923.2
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ ДО МАТЕРИНСТВА
У ДІВЧАТ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Радчук Галина Кіндратівна,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри практичної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Власова Олена Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
в.о завідувача кафедри соціальної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Хомич Галина Олексіївна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди,
професор кафедри загальної та практичної психології.
Захист відбудеться „14” травня 2008 року о_______годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
Автореферат розіслано „14” квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Д. Белей
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Сучасний етап суспільного розвитку в Україні характеризується трансформацією традиційних стереотипів репродуктивної поведінки, загостренням демографічних проблем, зміною моделей сімейних стосунків. Сьогодні суспільство зіткнулося з протиріччям: з одного боку депривоване дитинство, зростання кількості осиротілих дітей при живих батьках, а з іншого, – інфантильні матері, не готові до виконання материнських функцій. Відтак, вивчення феномену материнства та його відображення у самосвідомості жінки ХХІ століття є актуальною соціальною та психологічною проблемою. Водночас сучасні тенденції, які відображають шляхи самореалізації жінки все частіше пов’язані з її професійними та соціально значущими аспектами, без аналізу материнства як базової життєвої цінності. Бажання бути матір’ю також вступає в суперечність з цінностями соціально-комфортної, статевої сфер і призводить до психологічного конфлікту, який не завжди вирішується на користь дитини. Складність вибору, що вимагає співпідпорядкування особистісно значущих мотивів, кожен з яких володіє спонукальною силою, може бути подолана тільки при досягненні суб’єктом певної особистісної зрілості. Тому сьогодні набуває особливого значення дослідження тих психологічних умов, котрі б сприяли розвитку материнської сфери жінки з огляду становлення її особистісної зрілості, а саме, включення материнства як самостійної цінності у її мотиваційно-смислову сферу.
Закономірно, що серед пріоритетних цілей третього тисячоліття, які визначила ООН, більшість зорієнтовані на вирішення проблем материнства. В Україні, як засвідчують останні рішення уряду, даний аспект соціального життя країни є одним із найбільш актуальних, оскільки проблема материнства розглядається не лише як суто медико-соціальна, але й як така, що потребує більш глобального вирішення. Зокрема, у розпорядженні Кабінету міністрів України №161-р від 29.03.2002р. „Про затвердження Концепції безпечного материнства” одними з основних завдань визначено підвищення статевого виховання населення та створення системи інформаційного забезпечення з питань безпечного материнства, відповідального батьківства, здорового способу життя; сприяння народженню бажаних дітей в оптимальний віковий період жінки; виховання у молоді належного ставлення до сім’ї та підготовки до виконання батьківської ролі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ ДО МАТЕРИНСТВА У ДІВЧАТ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок