Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В АПК

РОЗВИТОК ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В АПК

Назва:
РОЗВИТОК ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,73 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ"
Дубицький В'ячеслав Володимирович
УДК 338.436
РОЗВИТОК ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В АПК
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, академік УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Терещенко Віктор Кирилович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрної соціології та розвитку села.
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Онищенко Олексій Мусійович,
Об‘єднаний інститут економіки НАН України,
головний науковий співробітник відділу продовольчої безпеки;–
кандидат економічних наук, ст. науковий співробітник
Щепієнко Павло Васильович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”,
заступник завідувача відділу форм господарювання.
Провідна установа - Сумський Національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, м. Суми.
Захист відбудеться “30“ березня 2004 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3 поверх, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2 поверх, кімн. 212.
Автореферат розісланий “.27.” лютого 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Перед початком ринкових реформ, як вважалося, існували тісні і стійкі інтеграційно-економічні зв’язки між основними ланками АПК. Між тим, за часів функціонування планово-централізованої системи економіки, в агропромисловій інтеграції мали місце й недоліки: по-перше, інтегроване комплексоутворення було здійснено на управлінсько-адміністративних засадах з чітко визначеними для аграрних господарств переробними підприємствами, яким вони поставляли сільськогосподарську продукцію за твердими державними закупівельними цінами; по-друге, існували розбіжності в матеріальних інтересах господарюючих суб’єктів сировинного і переробного виробництв, за яких переробні підприємства займали в АПК монопольне положення, а аграрні господарства були відчужені від кінцевих фінансових результатів з виготовлення продовольчих товарів; по-третє, у ціновому механізмі економічних взаємовідносин між виробниками сировини і її переробниками недостатньо враховувалися витрати виробництва.
З початком ринкових реформ, переходом до вільного ціноутворення інтеграційно-економічні зв’язки між господарюючими суб’єктами сировинної і переробної ланок АПК зазнали відчутної руйнації, а подекуди й повного розладу. З фактора позитивного впливу на стан виробництва в АПК інтеграційні зв’язки перетворилися в одну з причин поглиблення в ньому кризових явищ. Це гостро поставило питання не лише про відновлення цих зв‘язків, але й, що вкрай важливо, застосування в інтеграційних процесах таких форм і механізмів, які б відповідали новим економічним умовам і мали ймовірну перспективу. Якісні зміни у формах і механізмах агропромислової інтеграції, як і практично у всіх процесах життєдіяльності АПК, на сучасному етапі значною мірою визначаються результатами аграрної реформи, яка докорінно змінила відносини власності на селі.
Проблема агропромислової інтеграції займала чільне місце в дослідженнях з аграрної економічної тематики. У розробках учених аграрників-економістів розкрито надзвичайно широке коло теоретичних, науково-методичних і суто практичних питань цієї проблеми, що з’явилося вагомим надбанням вітчизняної науки та суттєво збагатило арсенал економічної думки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок