Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТЕТ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ПРАКТИЦІ: ШЛЯХИ РОЗВИТКУ

МОТЕТ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ПРАКТИЦІ: ШЛЯХИ РОЗВИТКУ

Назва:
МОТЕТ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ПРАКТИЦІ: ШЛЯХИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
ХАЛЄЄВА Олена Вікторівна
УДК 785.1:787.6
МОТЕТ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ПРАКТИЦІ:
ШЛЯХИ РОЗВИТКУ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
 
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті мистецтв
ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Гребенюк Наталія Євгеніївна
Харківський державний університет
мистецтв ім. І.П. Котляревського,
професор кафедри сольного співу
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Лащенко Анатолій Петрович
Національна музична академія
України ім. П.І. Чайковського,
професор кафедри хорового диригування
кандидат мистецтвознавства, доцент
Сердюк Олександр Віталійович
Національна юридична академія
ім. Ярослава Мудрого,
доцент кафедри культурології (м. Харків)
Захист відбудеться “21” листопада 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції 11/13, ауд. 58.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції 11/13.
Автореферат розіслано “19” жовтня 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент М.С.Чернявська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному вітчизняному музикознавстві поняття музичної практики використовується досить широко, охоплюючи сукупність композиторського, виконавського, теоретичного і педагогічного видів діяльності. Їх взаємозв'язок протягом історичної еволюції змінювався. Епоху Середньовіччя характеризує синкретична єдність усіх типів діяльності у творчості окремого музиканта. З XIV ст. виявляється тенденція відокремлення композиторської творчості від виконавської практики, формується тип “чистого” композитора. Подальший розвиток музичного мистецтва пов'язаний з одночасним існуванням як автономного типу митця, так і синтетичного.
Розгляд основних тенденцій розвитку європейської музичної практики надає можливість дослідити еволюцію жанру мотету як з точки зору композиторської діяльності, так і з позицій виконавських особливостей.
В історії музичного мистецтва Західної Європи жанр мотету посів значне місце. XII-XVI століття – епоха зародження великих музичних концепцій як духовного, так і світського змісту. Мотети Ф. де Вітрі, Г. де Машо, Ж. Депре, Г.Дюфаі, Дж. Палестріни, О. Лассо – визнані класичні зразки жанру мотету XII- XVI ст. Проте та невелика музична спадщина в цьому жанрі, що була залишена композиторами XVI-XIX ст. (І.С. Бах, Г. Шютц, Т. Морлі, Я. Аркадельт, Ф. Анеріо, Ф. Шуберт, А. Брукнер) є мало вивченою у хоровій музичній літературі.
Сучасні мотети Ф. Пуленка, О. Грінберга, А. Ушкарьова майже не відомі музикантам нашого часу. Але саме в XX ст. мотет, збагачений новими музичними засобами виразності, знову займає гідне місце у системі жанрових різновидів, породжених новою епохою.
Актуальними аспектами запропонованої дисертаційної роботи є, по-перше, розгляд формування жанрової моделі мотету – тієї сукупності генетичних властивостей, згідно яких відбувалося створення музичних творів протягом багатьох століть; по-друге, простеження виконавських труднощів у зв'язку з особливостями нотного запису, а також розвитком та удосконаленням мотету.
Жанроутворюючі ознаки мотету XII-XVIII ст. можна визначити спираючись на фундаментальні дослідження Ю. Євдокимової, Н.Сімакової, Н. Герасимової-Персидської. Ці праці дозволяють розглянути і проаналізувати подальшу еволюцію та модифікацію цього жанру протягом XVI-XX ст., яка залишилась за межами вітчизняних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОТЕТ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ПРАКТИЦІ: ШЛЯХИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок