Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОГО регулЮВАННЯ ІнновацІЙНИХ процесІВ в ЕкономІЦІ перехІДНОГО ТИПУ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОГО регулЮВАННЯ ІнновацІЙНИХ процесІВ в ЕкономІЦІ перехІДНОГО ТИПУ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОГО регулЮВАННЯ ІнновацІЙНИХ процесІВ в ЕкономІЦІ перехІДНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,74 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Державна установа
„Інститут економіки та прогнозування нан уКРАЇНИ”
Бондар Кирило Леонідович
УДК 330.341.1
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОГО регулЮВАННЯ ІнновацІЙНИХ процесІВ в ЕкономІЦІ перехІДНОГО ТИПУ
08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КиЇв –2006


Дисертацією є рукописом.
Робота виконана в Державній установі „Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Науковий керівник | кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Мельник Віктор Павлович,
Державна установа „Інститут економіки та прогнозування НАН України”, старший науковий співробітник відділу економічної теорії.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Оcецький Валерій Леонідович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії економічного факультету;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Галиця Ігор Олександрович,
Державна установа „Інститут економіки та прогнозування НАН України”, провідний науковий співробітник відділу конкурентної політики та прогнозування промислового потенціалу.
Провідна установа |
Київський національний економічний університет,
кафедра політичної економії обліково-економічних
факультетів (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться „24” січня 2007 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Державної установи „Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної установи „Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий „23” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Левчук Н.І.


Загальна характеристика роботи
Забезпечення стійкого економічного зростання й підвищення на цій основі добробуту населення є природними цілями діяльності урядів будь-яких країн. У сучасному світі ключовим інструментом досягнення цих цілей виступає інноваційна активність агентів господарювання.
Актуальність теми. Після більше ніж двократного (59,2 %) падіння реального виробництва валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні впродовж 1991–1999 рр., зумовленого адаптацією її економіки до пострадянських умов господарювання, в наступні 6 років офіційною вітчизняною статистикою фіксувалося зростання виробничої активності агентів української економіки. Однак це зростання за своїм характером виявилося відновлювальним, оскільки переважно забезпечувалося задіянням цими агентами раніше створених виробничих потужностей і підготовленої робочої сили. Це підтверджується розрахунками, наведеними академіками НАН України В.Гейцем і В.Семиноженком, згідно з якими приблизно 58% випуску продукції вітчизняною промисловістю припадало на виробництва, що репрезентують 3-й технологічний уклад (ТУ), 38% – 4-й ТУ і лише 4% – 5-й ТУ. Аналогічні тенденції були виявлені і в розподілі інвестицій та інноваційних витратах, відповідно 75 і 30% припадало на виробництва 3-го ТУ, 20 і 60% – 4-го ТУ, 4, 5 і 9% – 5-го ТУ Геєць В.М., Семиноженко В.П. Інноваційні перспективи України. — Харків: Константа, 2006. — С. 201..
Відновлювальне економічне зростання, хоча, як засвідчує світовий досвід, і демонструє високі темпи на початковому етапі, що пов’язане з низькою вихідною базою обчислення, проте за своєю природою є нестійким. Останнє, зокрема, підтверджується офіційними статистичними даними про динаміку ВВП в Україні в 2005-му – початку 2006 рр.
Вичерпування джерел відновлювального економічного зростання в Україні висуває на перший план проблему забезпечення подальшого економічного розвитку країни, який виходить за межі власне відновлення виробничої активності агентів вітчизняної економіки. Тобто йдеться про генерування такого економічного зростання, яке базується не на залученні цими агентами старих виробничих ресурсів, а на їх інноваційному переозброєнні, забезпечуваному інвестиційно-інноваційною діяльністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОГО регулЮВАННЯ ІнновацІЙНИХ процесІВ в ЕкономІЦІ перехІДНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок