Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ НАБРЯКОВИХ ФОРМ ДІАБЕТИЧНОЇ МАКУЛОПАТІЇ

ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ НАБРЯКОВИХ ФОРМ ДІАБЕТИЧНОЇ МАКУЛОПАТІЇ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ НАБРЯКОВИХ ФОРМ ДІАБЕТИЧНОЇ МАКУЛОПАТІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ІМ. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
НАУМЕНКО
Володимир Олександрович
УДК 617.736-005.98-085.849.19/616.379-008.64+615.849.19
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ НАБРЯКОВИХ ФОРМ ДІАБЕТИЧНОЇ МАКУЛОПАТІЇ
14.01.18 – очні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській клінічній офтальмологічній лікарні “Центр мікрохірургії ока” МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук
Пасєчнікова Наталія Володимирівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Венгер Галина Юхимівна,
Одеський державний медичний університет МОЗ
України, завідувач кафедри очних хвороб
доктор медичних наук, професор
Леус Микола Федорович,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України,
керівник лабораторії біохімії
Провідна установа: Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, кафедра очних хвороб,
м. Харків
Захист відбудеться “_18__” ____червня____________ 2004 р. о __9.30__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “__18____”___травня_________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук,
професор Пономарчук В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукровий діабет (ЦД) і його ускладнення – одна з важливіших медико-соціальних та економічних проблем сучасної охорони здоров'я. За даним ВООЗ до 4% населення земної кулі страждає на цукровий діабет, а в деяких країнах кількість таких хворих сягає 15 і навіть 20% всього населення [Линник Л.А., Ганиченко И.Н., Марышев Ю.А., 1977, Астахов Ю.С., Шадричев Ф.Е., 2001]. У структурі інвалідності та смертності пацієнтів, які страждають на діабет, провідне положення займають його пізні ускладнення. Так як із збільшенням тривалості життя можливість їх зростає, ця проблема досить актуальна, особливо, якщо враховувати профілактичну направленість сучасної діабетології [Астахов Ю.С., 2000].
Діабетична ретинопатія (ДР) – специфічне пізнє судинне ускладнення цукрового діабету – що є основною причиною сліпоти серед осіб працездатного віку в економічно розвинутих країнах. Вона складає 80–90% від усієї інвалідності по зору, обумовленою цукровим діабетом [Kohner E.M., Stratton I.M., Aldington S.J., et all., 1996]. ДР можна розглядати як природний результат розвитку патологічних змін у мікросудинній мережі центральної артерії сітківки у хворих ЦД.
Серйозним ускладненням ДР, яке може виникнути на будь-якій її стадії, є макулопатія, яка призводить до зниження центрального зору. Макулопатія може бути обумовлена набряком, відкладанням ліпідного ексудату з парафовеолярних капілярів, тракційною дією на сітківку гіалоїдної мембрани скловидного тіла, епіретинальної мембрани або вираженою редукцією капілярної мережі (ішемічна макулопатія) [Нестеров А.П., 2000].
Діабетична макулопатія може виникати при різних формах ретинопатії, і характеризується наявністю в макулярній ділянці широкого спектру суб-, інтра-, та преретинальних змін, головними з яких є набряк сітківки внаслідок порушення гематоофтальмічного бар’єру та ретинальна ішемія в результаті артеріолярної і капілярної оклюзії. Лікування діабетичної ретинопатії та макулярного набряку вирішує різні задачі. Воно проводиться з використанням методик, які різняться, і, як правило, виконується незалежно одне від одного [Ізмайлов А.С., Балашевич Л.И., 2002].
Актуальність дослідження визначається, головним чином, надзвичайною розповсюдженістю діабетичних уражень сітківки взагалі, а саме провідною роллю в зниженні зору та розвитку сліпоти внаслідок діабетичних уражень макули.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ НАБРЯКОВИХ ФОРМ ДІАБЕТИЧНОЇ МАКУЛОПАТІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок