Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХИСНА ДІЯ ПОХІДНИХ КСАНТИНУ ЗА УМОВ ГОСТРОГО ЕМОЦІЙНОГО СТРЕСУ В ЕКСПЕРИМЕНТІ

ЗАХИСНА ДІЯ ПОХІДНИХ КСАНТИНУ ЗА УМОВ ГОСТРОГО ЕМОЦІЙНОГО СТРЕСУ В ЕКСПЕРИМЕНТІ

Назва:
ЗАХИСНА ДІЯ ПОХІДНИХ КСАНТИНУ ЗА УМОВ ГОСТРОГО ЕМОЦІЙНОГО СТРЕСУ В ЕКСПЕРИМЕНТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,90 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут фармакології та токсикології
ЗУБОВА ЄВГЕНІЯ ОЛЕГІВНА
УДК:615.225.2:613.863
ЗАХИСНА ДІЯ ПОХІДНИХ КСАНТИНУ
ЗА УМОВ ГОСТРОГО ЕМОЦІЙНОГО СТРЕСУ
В ЕКСПЕРИМЕНТІ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармакології та медичної рецептури Харківського державного медичного університету, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Киричок Людмила Трохимівна,
Харківський державний медичний університет,
професор кафедри фармакології та
медичної рецептури (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ФРАНЦУЗОВА Стела Борисівна
доктор медичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
ЛУК’ЯНЧУК Віктор Дмитрович,
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедрою фармакології (м. Луганськ)
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра загальної та клінічної фармакології (м. Одеса)
Захист відбудеться "_21_"_червня_____2006 р. о _15-00__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
Автореферат розісланий "_18_"_травня_____2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат біологічних наук І.В. Данова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах напруженого життя та праці, коли стрес набув не тільки медичного, але й соціального значення, пошук фармакологічних засобів, що підвищують стійкість організму до дії стресових факторів, зберігає свою актуальність (М.Г. Пшенникова, 2001). перспективними стреспротекторами вважаються засоби, дія яких має безпосереднє відношення до природніх процесів захисту організму (Т.О. Дев’яткіна, 1990; Л.Т. Киричок із співавт., 1995), активація яких зберігає його дієздатність за умов стресу (В.І. Петров із співавт., 1996). До препаратів з антистресовими властивостями відносяться транквілізатори, ноотропи, регуляторні нейропептиди та нейроамінокислоти, інгібітори ренін-ангіотензинової системи й деякі інші засоби, антистресову дію яких продовжують інтенсивно вивчати (Я.В. Рожковський із співавт., 1996; Г.О. Сирова, 2005). Необхідність подальшого пошуку стреспротекторів пов’язана з тим, що більшість з існуючих засобів усуває тільки окремі симптоми стрес-синдрому в той час як його патологічні ланки характеризуються багатобічністю. Крім того, у кожної з перелічених фармакологічних груп є побічні ефекти, а саме – порушення уваги та виникнення лікарської залежності від транквілізаторів, тривалий латентний період в дії ноотропів, індивідуальна чутливість до нейропептидів і нейроамінокислот і т.і. Все це обмежує їх застосування для запобігання небезпечних наслідків стресу.
Виходячи з того, що загальною патогенетичною ланкою захворювань емоційно-стресового генезу є так званий "оксидативний стрес", який виникає у зв’язку з порушенням рівноваги між про- і антиоксидацією в бік переваги процесів ПОЛ, перспективними антистресовими засобами вважають антиоксиданти і антигіпоксанти (Т.О. Дев’яткіна із співавт., 2000; Т.А. Скачко-Волкова, 2002). В останні роки до них відносять похідні ксантину, які здатні нормалізувати стан окислювального гомеостазу організма, усувати зміни в прооксидантно-антиоксидантній системі, індуковані патологічними процесами. Ксантини відомі як клас сполук із широким спектром фармакологічних властивостей, завдяки яким вони знаходять широке застосування в клінічній практиці (Ю.Ф. Крилов, Є.І. Карамишева, 1991). В.Д. Лук’янчук із співавт. (1998) спостерігали позитивний вплив похідних ксантину в умовах гіпоксії замкнутого простору з гіпертермією, що дозволило рекомендувати їх в цих умовах як антигіпоксичні засоби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАХИСНА ДІЯ ПОХІДНИХ КСАНТИНУ ЗА УМОВ ГОСТРОГО ЕМОЦІЙНОГО СТРЕСУ В ЕКСПЕРИМЕНТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок