Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА НАРКОТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА НАРКОТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА НАРКОТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
Щелкунов Анатолій Олексійович
УДК 37.013.42
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА
НАРКОТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Слов’янському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Віцько Сергій Миколайович,
Слов’янський державний педагогічний університет, декан факультету фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сергієнко Леонід Прокопович,
Національний університет кораблебудування ім. С.О.Макарова, завідувач кафедри теоретичних основ олімпійського та професійного спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
Худолій Олег Миколайович,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Провідна установа: Дніпропетровський державний інститут фізичної культури, кафедра фізіології, спортивної медицини та фізичної реабілітації, Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту, м. Дніпро-петровськ.
Захист відбудеться 29 березня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури, 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури, 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
Автореферат розісланий 28 лютого 2005 р.
Вчений секретар В.С.Ашанін
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За останнє десятиріччя поширення наркоманії в Україні набуло катастрофічних розмірів і рис соціального лиха, що загрожує національній безпеці країни. Наркоманія приводить до найтяжчих психічних, особистісних і поведінкових розладів, адміністративних порушень і карних злочинів, небажання відвідувати освітні установи, бродяжництва, до венеричних захворювань та СНІДу (М.М. Амосов, 1987; В.Г. Григоренко, 1991; R.B. Davis, 1994; М.В. Коваленко, 2002; Т.І. Вороньова, Г.З. Карнаухов, 2003; О.А. Єрмолаєв, І.К. Спіріна, 2003).
Останнім часом в Україні поширюються й апробуються різні педагогічні, психологічні й соціальні напрямки профілактики наркотичної залежності в підлітковому середовищі, однак упровадження ефективних основ превентивних стратегій відбувається з великими труднощами. Швидка залежність, трудомісткість, девіантність, тривалість, низька ефективність лікування і реабілітації наркозалежних підказують, що головну увагу необхідно звернути на попередження, первинну профілактику наркоманії. Повинна змінитися вся ідеологія і стратегія антинаркотичної діяльності (В.Г. Григоренко, 1991; Н.В. Баришева, П.О. Виноградов, В.І. Жолдак, 1997; С.П. Євсеїв, 2002; Р.П. Катаєва, 2002; Е.В. Максимихіна, З.С. Варфоломєєва, 2002).
Наукові дослідження та досвід свідчать про те, що ефективність засобів фізичної культури і спорту в профілактичній діяльності й соціальній реабілітації людини з охорони і зміцнення її здоров'я, у боротьбі з наркоманією, алкоголізмом і правопорушеннями дуже висока, особливо в підлітковому середовищі (В.Г. Григоренко, 1991; R.B. Davis, 1994; В.К. Бальсевич, 1995; М.В. Коваленко, 2002; А.Н. Локтєв, В.А. Якобашалі, А.Н. Льоховий, 2002).
Дефіцит рухової активності, характерний для сучасного життя, викликає дискомфорт у зростаючому організмі підлітка, прагнення до пошуку „гострих” відчуттів, до виходу „за рамки дозволеного”. Навіть з цих позицій стає очевидним, що залучити дітей до систематичних фізкультурно-спортивних занять, відкрити їм світ спорту – означає, багато в чому допомогти уникнути небезпеки падіння до наркоманії (С.П. Євсеїв, 2002; О.А. Єрмолаєв, І.К. Спіріна, 2003; Р.П. Катаєва, 2002; І.В. Муравов 1989; В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА НАРКОТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок