Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА У ВИЩОМУ ВІЙСЬКОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

ДИНАМІКА САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА У ВИЩОМУ ВІЙСЬКОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Назва:
ДИНАМІКА САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА У ВИЩОМУ ВІЙСЬКОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,50 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова
Троц Анатолій Степанович
УДК 159.923: 738.635.5
ДИНАМІКА САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА У ВИЩОМУ ВІЙСЬКОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
19.00.07 — педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат психологічних наук, доцент Снігур Людмила Анатоліївна,
Одеський інститут Сухопутних військ, доцент кафедри суспільних наук | Офіційні опоненти
Провідна установа | доктор психологічних наук, професор, Бех Іван Дмитрович, дійсний член АПН України директор Інституту проблем виховання АПН України (м.Київ)
кандидат психологічних наук Воронов Олександр Ігорович,
старший офіцер морально-психологічного забезпечення відділу виховної роботи В/Ч 0152 (м.Одеса)
Черкаський державний університет ім.Б.Хмельницького, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України |
Захист відбудеться "28" лютого 2003 р. o й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.051.07 у Одеському національному університеті ім. І.І.Мечнікова, 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечнікова за адресою: 65026,м.Одеса,
вул. Преображенська, 24.
 
Автореферат розісланий "27" січня р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради М.Б.Коробіцина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зростання обороноздатності України у значній мірі детерміноване фаховою підготовкою і вихованням майбутнього українського офіцера. Ставлення курсанта до навчання у період підготовки у ВВНЗ визначає не тільки ефективність формування фахівця, але й, багато в чому, можливості його самовдосконалення як особистості.
Психолого-педагогічне забезпечення підготовки військових фахівців містить комплекс заходів, що забезпечують виявлення, прищеплення та розвиток у майбутнього військового фахівця якостей, необхідних для оволодіння основами знань і умінь. Контингент тих, хто обирає військову спеціальність, — громадяни України, що надає додаткові можливості для виховання та розвитку особистісних якостей на українських традиціях.
Командири й викладачі ВВНЗ повинні мати більш широкий спектр даних про динаміку особистісних змін курсантів і слухачів. Важливо усвідомлювати поетапне придбання певних якостей особистості курсантами відповідно курсам навчання. При використанні цих даних про індивідуальні особливості особистості сучасного курсанта можна проводити цілеспрямовану ефективну виховну і психокорекційну роботу, підготувати фахівця, який свідомо бере на себе відповідальність за захист Батьківщини.
Підвищення особистісної відповідальності людини за власну долю — данина сьогоденню, альтернатива розповсюдженим у тоталітарному суспільстві ілюзіям абстрактної відповідальності суспільства за розвиток кожного його члена. Реальна соціальна турбота держави про військовослужбовців має проходити поряд із допомогою особистості побачити свої можливості, особистісні і соціально вагомі смисли власної вчинкової активності. Роль навчальної діяльності як основної у період розвитку курсанта у ВВНЗ важко переоцінити. Але виховна робота неможлива без активізації курсантів на особистісне зростання, орієнтації на перспективи придбання ними особистісних якостей. Курсанти, що почали навчатися у ВВНЗ, не завжди виявляють позитивне ставлення до навчання, що є необхідною умовою включення у подальшу професійну діяльність, найважливішою складовою психічної активності, готовності до засвоєння важливих професійних і особистісно значимих якостей.
Психолого-педагогічним аспектам підготовки майбутнього офіцера приділяється значна увага (Варій М.Й, Виноград О.В., Гречко С.М., Дунець Л.М., Морозов М.О., Олійник Т.І. та ін.) На сторінках сучасної наукової літератури, що присвячена питанням виховання українського військовослужбовця, робиться наголос на необхідність вивчати індивідуальні якості особистості, враховувати їх у виховній роботі (Атаманчук М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДИНАМІКА САМОВДОСКОНАЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА У ВИЩОМУ ВІЙСЬКОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок