Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКА СПАДЩИНА ПЕТРА КУДРЯВЦЕВА

ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКА СПАДЩИНА ПЕТРА КУДРЯВЦЕВА

Назва:
ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКА СПАДЩИНА ПЕТРА КУДРЯВЦЕВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ПАСТУШЕНКО Людмила Андріївна
УДК 1(477-25) 18/19
 
ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКА СПАДЩИНА
ПЕТРА КУДРЯВЦЕВА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті „Києво-Могилянська академія” МОН України, на кафедрі філософії та релігієзнавства.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
ТКАЧУК Марина Леонідівна,
Національний університет „Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри філософії та релігієзнавства.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
БИЧКО Ігор Валентинович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії;
кандидат філософських наук
ВАЛЯВКО Ірина Вікторівна,
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України,
науковий співробітник.
Провідна установа –
Національний педагогічний університет
імені Михайла Драгоманова МОН України,
кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 23 березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України (01001, Київ -1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України (01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий „ 19 ” лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л. А. Ситніченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним із важливих завдань сучасного історико-філософського українознавства є вивчення історії київської духовно-академічної філософії ХІХ – початку ХХ ст. Звернення до філософської спадщини речників Київської духовної академії зумовлене необхідністю відтворення цілісної картини розвитку філософської думки на українських теренах, з’ясування місця, значення та особливостей становлення вітчизняної традиції професійного філософування. Виокремлення та осмислення науково значущих здобутків київської духовно-академічної філософії потребує, передусім, систематичного та цілісного фахового аналізу творчості окремих її представників, а надто тих, чия спадщина ще й досі не була предметом спеціального дослідження.
До кола мислителів, котрі заслуговують на повернення із забуття, належить і останній професор філософії у дореволюційній Київській духовній академії Петро Павлович Кудрявцев (1868 – 1940), чий доробок у царині історії філософії, релігійної філософії, літературознавства до сьогодні не знайшов належної оцінки.
Актуальність звернення до провідної у творчості П. Кудрявцева історико-філософської проблематики зумовлена необхідністю осмислення сучасною українською історико-філософською наукою досвіду, набутого вітчизняними істориками філософії ХІХ – поч. ХХ ст. як у галузі методології історико-філософського пізнання, так і в царині конкретних історико-філософських досліджень.
Стан наукової розробки проблеми. За останнє десятиліття відбулися суттєві зрушення у вивченні філософської спадщини Київської духовної академії (1819 – 1920), що увиразнюються у висвітленні специфіки духовно-академічної філософії, дослідженні спадщини окремих її представників, спробах узагальнити і систематизувати надбані знання з метою відтворення цілісної картини її становлення та розвитку. Тим не менш, в історії київської духовно-академічної традиції залишається чимало „білих плям”, пов’язаних, передусім, із відсутністю спеціального історико-філософського аналізу творчого доробку низки відомих духовно-академічних мислителів. До тих філософів, чия спадщина ще досі залишається „terra incognita”, належить Петро Кудрявцев, одна із помітних і впливових постатей не лише в духовно-академічному середовищі, а й в освітянських, наукових, релігійно-філософських та церковних колах Києва та Росії першої третини ХХ ст. У свій час наукова та громадська діяльність мислителя здобула високу оцінку
В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКА СПАДЩИНА ПЕТРА КУДРЯВЦЕВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок